Anlaşmalı Boşanma Protokolü Öneği

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

                 DİLEKÇE BURADA

 

 

BOŞANMA PROTOKLÜ

A – Taraflar  :

DAVACI          :

DAVALI          :

 

B – Protokol Şartları:

Davacı asil ve davalı asil M.K md. 166 çerçevesinde işbu protokolle aşağıdaki hükümler ışığında anlaşmalı olarak boşanmaya karar vermişlerdir.

1.      Taraflar M.K md. 174 çerçevesinde karşılıklı olarak birbirlerinden maddi ve manevi tazminat talep etmeyecekleri hususunda anlaşmışlardır.

2.      Taraflar M.K md. 166/3 çerçevesinde evlilik birliği içinde doğmuş müşterek çocuklar .....................................'NİN velayetinin davalı asil baba ...................................da kalması hususunda anlaşmışlardır. Bu kapsamda:

2.1.   Boşanmadan sonra kararın kesinleşmesi tarihinden başlayarak; hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00’da çocuk anneye teslim edilerek, akşam saat ……….’ye kadar çocukla kişisel ilişki kurması sağlanacaktır.

2.2.   Çocuk her ayın 2. ve 4.  ………… günleri saat ………..’da Pazar günü saat …….. ye kadar yatılı olarak kalmak üzere anneye teslim edilecektir.

2.3.   Dini Bayramlarda çocuk

2.3.1.     Ramazan  bayramlarında 2. gün saat 15.00 ile 3. gün saat 17.00’ye kadar anneye yatılı olarak kalmak üzere teslim edilecektir.

2.3.2.     Kurban bayramlarında: arife günü olarak bilinen, bayramdan önceki gün saat 09.00 ile bayramın 3. günü saat 15.00’e kadar anneye yatılı olarak kalmak üzere teslim edilecektir.

2.4.   Çocuğun kişisel ihtiyaçları ve doğum günü gibi özel günler ile hastalık gibi annenin çocukla kişisel ilişki kurmasını ve bakımı gerektiren özel durumlarda baba, ilişkinin kurulması hususunda gerekli her türlü kolaylığı sağlamayı kabul ve taahhüt eder.

3.      Taraflar M.K. md. 179 çerçevesinde karşılıklı olarak birbirlerinden herhangi bir nafaka talep etmeyecekleri hususunda anlaşmışlardır.

4.      Tarafların M.K. md.179 çerçevesinde evlilik birliği içerisinde elde edilmiş olup zilyedi bulundukları tüm menkul mallar kendilerinde kalacaktır.

5.      Taraflar birbirlerinden; başkaca hiçbir hak ve alacak talebinde bulunmamaktadır.

5.1.1.     İş bu protokol taraflarca 2 nüsha olarak hazırlanarak imza altına alınmıştır. …../…./…….

 

              DAVACI (EŞ)                                                                             DAVALI(EŞ)


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi