Babanın Çocuğundan Nafaka Talebi için dilekçe örneği

Babanın Çocuğundan Nafaka Talebi

                 DİLEKÇE BURADA

 

………….NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ’NE

 

DAVACI               :  ……... – T.C.NO: ………

DAVALILAR       :

DAVA KONUSU :  BABA’NIN NAFAKA TALEBİ HK.

 

AÇIKLAMALAR : Davalılar öz kızımdır. Kendilerinin maddi gücü yerindedir. Ben ise onları evlendirip ev yurt sahibi yapmama rağmen yalnız kalmamla birlikte hiçbir alanda gelir olmadığından davalıların bana bakması maddi destek vermesi yönünde yaptığım taleplerime olumsuz yanıt vermişlerdir.

Şu anda huzur evinde kalmaktayım. Kaldığım huzur evi ise ücretlidir. Bunun yanında ayrıca kendimin özel ihtiyaçları olmaktadır. Bunları karşılama gücüm kudretim yoktur. Yaşım gereği de çalışmam mümkün değildir. Sağlık yönünden de çalışmaya elverişli durumda değilim. Davalıların bana verecekleri nafakaya muhtaç durumda olduğumdan işbu davanın açılması zorunlu olmuştur.

DELİLLER                       : Nüfus kayıtları, ve her türlü deliller.

HUKUKİ NEDENLER   : İlgili Mevzuat.

SONUÇ  VE İSTEM      : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, davalıların maddi durumları iyidir. Benim ise hiçbir yerden gelirim yoktur. Huzur evinde ücretli olarak kalmaktayım huzur evinin ücretini ve diğer ihtiyaçlarımı karşılayacak gelirim olmadığından davalı öz kızlarımın her birinden aylık …………..-TL den olmak üzere ……………..-TL nafakanın davalılardan alınarak tarafıma verilmesine ve yargılama giderlerinin davalılara yükletilmesine karar verilmesine saygılarımla arz ederim …../…./…..

                             DAVACI ….

EKİ    :

Nüfus cüzdan sureti


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi