Boşanma davasına cevap dilekçesi örneği

Boşanma davasına cevap dilekçesi örneği

DİLEKÇE BURADA

 

 …………….AİLEMAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

                                                                                        ……………..

 

DOSYA                 : ………../....... ESAS

DAVALI                :…… -TC NO: ............

DAVACI               :

KONU                   :DAVAYA CEVAP

 

AÇIKLAMALAR  :       Ben davalı  olarak davacı ........................VE .............................“in açmış oldukları ……../........  nolu dosyada açılan babalık davasına istinaden, bende zaten bu çocukların benim olmadığı konusunda  ,

Sözü edilen  çocukların annesi .......................................... ile boşanma esnasında başka bir birliktelik ve evlilik yapıp   doğan bu sözü edilen 2 çocuğu benim üzerime kayıt ettirmiş ve  bu olaydan benim ancak  yeni haberim olmuştur. Karşı tarafın açmış olduğu babalık davasına bende onay veriyorum . Çünkü çocukların  anneleri olan .................................”in 2. Evliliğinden olma çocuklarıdır.

Nüfusumda  kayıtlı bulunan  sözü edilen bu çocukların nüfusumdan silinmesini arz ve talep ederim.  

SONUÇ VE İSTEM :Yukarıdaki ifademde belirttiğim üzere benim adıma kayıtlı fakat benden olmayan ..................................ve ................................ isimli çocukları  reddettiğimi beyan eder , çocuğun annesi olan .................................”‘İn nüfusuna kaydettirilmesi için gereken işlemlerin yapılmasını tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim.  

 

DAVACI:……

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi