Boşanma Davasına Cevap Tedbir Talepli

Boşanma Davasına Cevap Tedbir Talepli

DİLEKÇE BURADA

 

………..5. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                                                     ………….

TEDBİR TALEPLİDİR

 

 

DOSYA NO: ………./….. ESAS

CEVAP VEREN

DAVALI             : ......TC NO.....

ADRES              :

DAVACI            :

KONU               : DAVAYA KARŞI CEVPLARIMDIR

 

AÇIKLAMALAR        : Ben yukarıda dosya numarası bulunan davada davalı olarak bulunmakta ve davacı eşimin şahımsa açmış olduğu davaya karşı cevaplarımdır.

1.- Biz davacı eşim ile ,,,,,,,,,,,, yılında evlendik ve bu evlilikten olma 5 çocuğumuz bulunmaktadır.

2.- Eşim dava dilekçesinde ,,,,,,,, yılından bu yana anlaşamadığımızı ileri sürmüştür. Fakat söz konusu zaman çok uzun bir süredir. Bu kadar uzun süren bir geçimsizlik söz konusu oldu ise nasıl oluyor da beraber yaşayıp 5 çocuğumuz olabiliyor. Davacı burada yalan söylemektedir. Bizim aramızda hiçbir zaman sorun olmamıştı. Boşanma davası açtığından tebligat gelmesi ile haberim olmuştur.

3.- Davacı son 3 aydır evi terk etmiştir. Gerekçesi ise 24 yaşlarında bir bayanla gayrimeşru bir ilişki yaşamaktadır. Bu bayanla beraber olmaya başladıktan sonra ev ile ilgili davranışları değişmiş ve geç gelmelere ve en nihayetinde ise son üç aydır evi terk ederek bu bayanla yaşamaya başlamıştır.

4.- Bizim evliliğimiz davacı eşimin bu bayanla tanışmasına kadar yani son üç,dört aya kadar çok iyiydi. Aramızda en ufak bir tartışma çıkmamıştır. Bu beraberlik yaşamaya başladığından bu yana da maddi desteğini kesmiş ve evi ve çocukları ile ilgilenmemiştir.

5.- Davacının gayrimeşru ilişki yaşamaya başlayarak evi terk etmesi ve beni maddi destekten yoksun bırakması nedeni ile kendisinden aylık  2.000 TL tedbir nafakasının tarafıma bağlanmasını talep etmekteyim.

6.- Davacının evi ve çocukları ile ilgilenmemesi ve 3 ay önce evini terk ederek kendinden yaşça oldukça küçük bir bayanla yaşamaya başlaması nedeni ile benim ve çocuklarımın geleceğini tehlikeye atmasından korktuğum için davacı tarafın bütün taşınır taşınmaz mallarına şerh konulmasını talep ederim. Bu durumu destekleyecek şahitlerimin listesi ekte mevcuttur.

 

DELİLLER        : NÜFUS KAYIT ÖRNEKLERİ , ŞAHİT BEYANLARI, V.S.DELİLLER

SONUÇ VE İSTEM:  Yukarıda izah ettiğim nedenlerden dolayı eşim bu boşanma olayında kusurlu taraf olmakla beraber kendisi yaşına ve olgunluğuna yakışmayan ve 5 çocuğumuzu hiçe sayarak 24 yaşlarında bir bayanla gayri meşru bir ilişkiye girmesi benim çocuklarımın geleceği olan taşınmazlarını da bu ilişki uğruna feda etmeye hazır olması , evini 3 ay önce terk ederek beni maddi destekten yoksun bırakması  nedeni ile;

1.- Davacı tarafından açılan boşanma davasını kabul etmediğimi ve kesinlikle boşanmak istemediğim için davanın düşmesini,

2.- Davacının 3 ay önce evini terk ederek evini ve beni maddi destekten yoksun bırakması sebebi ile tarafıma 2.000 TL tedbir nafakası bağlanmasına,

3.- Davacını yaşadığı gayri meşru ilişki nedeni ile benim ve çocuklarımın geleceğinin tehlikeye sokması muhtemel olduğundan davacı üzerine kayıtlı bütün taşınır taşınmaz mallara şerh konulmasına karar verilmesini talep etmekteyim.

Taleplerim doğrultusunda gerekli olan işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ev talep ederim. …/…./…

 

 

DAVALI…. 

 

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi