Boşanma Davasına Cevaplarım, Boşanma davasındaki iddialara cevap

Boşanma Davasına Cevaplarım

DİLEKÇE BURADA

 

…………AİLE MAHKEMESİ’NE

 

DOSYA NO            :………/…….. E.

DAVAYA CEVAP

VEREN DAVALI   :………..-T.C…………

ADRES                    :

KONU                      : DAVAYA CEVABIM HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR   :

1-    Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemenizde görülen davasında davalı olarak bulunmaktayım. Huzurdaki dava boşanma davasıdır. Davacı eşimin açmış olduğu boşanma davasına beyanlarımı sunmaktayım.

2-    Öncelikle davacı eşim dava dilekçesinde yapmış olduğu tüm beyanları yalandır. Asılsız beyanları ile yargı yanıltmaktadır. Kendisi asılsız beyanları ile mutlu ve huzurlu devam etmekte olan aile birliğimizi sebepsiz yere terk etmiştir.

3-    Davacı dava dilekçesinde evlendiğimden bu yana anlaşmadığımız belirtmiştir.   Bu beyanı yalandır ki evlendikten sonra şahıs ile çok güzel anlaştığımıza ve mutlu olduğumuza dair tanıklarımız mevcuttur.

4-    Davacının belirtmiş olduğu gibi evlilik birliğinin yüklediği görevleri gereği gibi yerine getirmezlik yapmamış gereğinden fazla yerine getirmiş bulunmaktayım.

5-    Davacı eşim ile severek evlenmiş ve bu sevgimiz doğrultusunda çok mutlu bir evlilik hayatımız oluşmuştur. Ancak kendisi benim ailemin huzurumuzu bozduğunu dile getirmiştir. Fakat asıl huzurumuzu ve davacının tutumunun davacının kendi ailesi etkilemiştir.1 defaya mahsus ailesinin yanı gitmemiştir…………. Yıllık evliliğimiz boyunca yaklaşık ……………. yılı ailesinin yanında geçiren davacıdır.

6-    Davacı eşim ziynet eşyalarını şahsımdan habersiz alıp kaçmıştır. Ailesine vermiştir. Ayrıca şahsıma çok açık bir şekilde erkeklik onurumu kırıcı kelimeler sarf etmiş hem bana hem de aileme hakaretler ve küfürler söylemiştir.

7-    Davacı şahıs maddi geçimde sıkıntı yaşandığını belirtmiştir.   Kendisinin çalıştığını söylemiştir. Evin geçimini sağladığını söylemiştir. Bu beyanı da yalandır. Davacı aldığı parayı ailesine göndermekteydi. Ki eve katkı yapmak için çalıştığını söylemekteydi. Günümüz koşullarında evde kira olunca tek maaş ile geçinmek mümkün değildir. Bu durumu da farklı yansıtan davacı ne kadar art niyetli oluşunun kanıtıdır.

8-    Yine davacı bir beyanında evden eşyalarını toplayıp gitmesini tehdit ettiğimi söylemiştir. Kesinlikle bu durum doğru değildir ki evdeki eşyaları kendisi kaçırmak sureti ile almış gitmiştir. Bu durum ile ilgili de ………………..Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunmuş soruşturma başlatılmıştır.

9-    Bunları hiç birini gerçekleştirmemiş elinde somut deliller bulunmadan kendince haklı çıkmak amaçlı yalan beyanları ile yargıyı yanıltmaya çalışan davacı açmış olduğu davada haksızıdır.

10-Dolayısı ile davaya beyanlarımı sunar davacının haksız ve asılsız yalan beyanlarının yargıyı yanılttığını belirterek davacının asılsız ve gerçek dışı beyanları doğrultusunda davacının açmış olduğu davanın lehime sonuçlanmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle evlilik birliğimiz fiilen bitmiş olduğundan, gerçek dışı beyanları doğrultusunda haksız davanın lehime sonuçlanmasını tüm dava ve yargılama giderlerinin davacı üzerine bırakılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim.  …./…../……       Saygılarımla

 

 

                                                           DAVALI: …

 

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi