Evden uzaklaştırma kararına itiraz dilekçesi

Evden uzaklaştırma kararına itiraz dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

  

…..AİLE MEHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

……AİLE MAHKEMESİNE SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

ESAS NO      : …./…… D. İŞ

KARAR NO : …../……

 

Karara İtiraz Eden : …….. T.C………….

Karşı Taraf                :

Tebliğ Tarihi            :

KONU : ………. Aile Mahkemesinin ……. Değişik iş, ………karar sayılı ve …… tarihli 6284 Sayılı Kanun gereğince koruma tedbir kararına karşı itirazımızın sunulmasından ibarettir.

 

İtirazlarımız :

1- Şiddet mağduru olduğunu iddia eden…… ile yaklaşık …….senedir evliyim ve bu evlilikten … yaşlarında ortak çocuklarımız bulunmaktadır.

2- Sayın mahkemenin ortak çocukları dinlenmeden verilen aleyhimdeki evden uzaklaştırma ve koruma kararı usul ve yasaya aykırı olup itiraz etmekteyim. Şöyle ki;

3- Şikayet eden karşı taraf sayın mahkemeye bildirdiği iddialarda tamamen haksız olup gerçeği yansıtmamaktadır.

4- Karşı tarafın iddia ettiği gibi eşime karşı hiçbir şekilde şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürücü gibi söz ve eylemlerde bulunmadım

5- Şikayet eden gereksiz ve aslı astarı olmayan hilafı hakikat iddialarda

bulunmaktadır. Karşı tarafın esasen iki senedir devam eden bu durum aile içerisinde huzur bırakmamıştır.

6- Ortak çocuklarımız olan … yaşlarındaki … şahit olarak dinlenecek olursa haklılığım ortaya çıkacaktır.

7- Banka kredisiyle ev aldım. Şuanda aile konutu olarak ikamet edilen ev ipotekli ve banka kredi borucunun henüz üçte biri kadar bir miktarı ödenmiştir. Çalıştığım iş yerinden yaklaşık …….- TL gelirim bulunmaktadır. Ayda yaklaşık ……-TL banka kredisiyle alınan evinin borcunu ödemektedir. Sayın mahkemenin uzaklaştırma kararı nedeniyle evime gidemediğimden karardan sonra mecburen ev kiraladım ve yaklaşık bu ev içinde …..-TL kira ödemek zorunda kaldığımdan ekstra bir masraf yapmak zorunda kaldığımdan bu tür masrafları karşılayarak hem kendi hayatımı hem de çocuklarımın ve eşimin hayatını idame ettirebilmem mümkün görünmemektedir.

8- Sonuç olarak yukarıda anlatılan nedenlerle şikayet eden karşı tarafın beyanları gerçeği yansıtmadığından ve sayın mahkemenin koruma tedbirleri ve evden uzaklaştırma kararı nedeniyle mağdur olduğumdan ve bu karar nedeniyle ekonomik olarak çöküntü yaşayacağımdan sayın mahkemenin kararına itiraz etme ve koruma kararının kaldırılmasını talep etme zarureti hasıl olmuştur.

Hukuki Nedenler : 6284 Sayılı Yasa, Yargıtay kararları ve İlgili Mevzuat

Deliller : Tanık beyanları vs. her türlü deliller

 

Netici Ve Talep : Yukarıda arz edilen ve sayın mahkemecede resen dikkat edilecek hususlarla ……. Aile Mahkemesinin ……./….. D. İş, ……/…. K. Sayılı …./…./…… tarihli 6284 Sayılı Kanun gereğince koruma tedbir kararına karşı itirazımızın kabul edilerek söz konusu kararın kaldırılmasını saygıyla arz ve talep ederim. …../…../…..

 

İTİRAZ EDEN

Adı ve Soyadı

İmza

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi