Nafaka Miktarının Arttırılması

Nafaka Miktarının Arttırılması

DİLEKÇE BURADA

 

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNENDEN 

.................

 

 

 DAVACI                   : ………..    T.C:………….. 

ADRES :                       

 DAVALI                     :  

DAVA KONUSU       :  DEĞİŞİK İŞ (NAFAKA ARTTIRMA TALEBİ)

 

AÇIKLAMALAR :Davalı  ile  davacı mahkemenin  vermiş olduğu …/…./…. Tarihdeki  …../…… karar ve  ……/…… esas  nosu ile  ……. yılında resmen boşanmış olduğum eski eşimin vermiş olduğu nafakanın arttırılmasına gidilmiş ve yüce mahkemeniz bunu onaylamıştır.

                Davanın kesinleşe şerhinde bana ve müşterek çocuğumuza ayrı ayrı ………… TL nafaka verilmesi kesin hükme bağlanmıştır.

                Söz  konusu kararda  mahkemede  müşterek  bir  tana  çocuğumuz için ………… tl nafaka  almaktayım. Aradan  geçen …………  sene  zarfında müşterek  çocuğumuzun  büyümesi ve  okuması  nedeni ayrıca müşterek çocuğumuzun şeker hastası olması ve günde 4 sefer ünsilin kullanması bu sebeple şekerini ölçmesi için kullanılan …………….. ‘in ve buna bağlı olarak sağlık masrafları arttığı için ile masrafların  aşırı  derecede  artması ve benim de müşterek çocuğumun da bu sebeplerle çalışamaması, davalının  gelir  durumunun daha da iyileşmesi  nedeni ile ödenen  nafakanın  müşterek  çocuğumuzun okul,sağlık  ve  günlük  ihtiyaçları  sebebi ile ayrı ayrı ………… tl ye  çıkarılmasını  talep  etmekteyim .Bu  nedenle  iştirak  nafakasının  arttırılmasına ilişkin iş  bu  davanın açılması zorunlu  olmuştur.

 

DELİLLER            :Boşanma  ilamı ,gelir-gider  belgeleri  ve  her  türlü  delil

 

SONUÇ  VE  İSTEM  :Yukarıda  arz  edilen  sebep ve  gösterilen  delillerle göre davamızın  kabulü  ile  yardım  nafakasının  müşterek  çocuğumuzun  masraflarının  artması ve  sağlık masraflarında ki artma  sebebi ile söz   konusu  nafakanın  ayrı ayrı ……….. TL  DEN  ............  TL  YE ÇIKARILMASINI  mahkeme  masraflarının davalıya yükletilmesine  karar  verilmesini saygılarımla  arz  ve talep erdim.

 

 

DAVACI:…………….

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi