Nafakanın Tutarının Arttırılması

Nafakanın Tutarının Arttırılması

DİLEKÇE BURADA

 

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

 

DAVACI                   :

DAVALI                   :

D.KONUSU             : İştirak Nafakasının Arttırılması

 

AÇIKLAMALAR   :

1-) Davacı ile davalı … … … Aile Mahkemesinin … E. … K sayılı ilamı ile boşanmışlardır. …. Aile Mahkemesinin … E. … K sayılı ilamı ile de müşterek çocuklar … D.lu … ve … D.lu .. için ayrı ayrı hükmedilen … TL olan iştirak nafakası … TL ye çıkarılmıştır.

2-) Müşterek çocuk … şu an 12 yaşında ve 7. sınıfa gitmektedir. …’a bağlanan 400 TL nafaka çocuğun servis ve okul giderlerini karşılayamamaktadır. Diğer müşterek çocuk … ise 18 yaşını doldurmuş ancak 2 sene sınıfta kaldığı için şu an Özel … lisesinde lise 3. sınıfa devam etmektedir. … lisesinin aylık masrafı … TL dir.

3-) Müvekkil çocuklarının okul masraflarını karşılayamayacak durumdadır. Ayrıca davalı, müvekkili tehdit etmiş ve işten ayrılmasına neden olmuştur. Ayrıca müvekkili, nafaka artırım davası açmaması için sürekli tehdit etmektedir. Bu konu ile ilgili …. Sulh Ceza Mahkemesinin … Esas sayılı kararı ekte sunulmuştur. Müvekkil şu anda işsizdir ve sadece Kaan için hükmedilen … TL nafaka ile iki çocuğunun geçimini sağlamaya çalışmaktadır. Müşterek çocukların okul masrafları şu anda ortalama … TL dir.

4-) Açıklanan nedenlerle, müşterek çocuk …’ın 18 yaşını doldurmuş olmasına rağmen hala liseye devam etmesi de göz önüne alınarak, her iki çocuk için hükmedilen nafakaların ayrı ayrı arttırılmasını sağlamak amacıyla mahkemenize başvurma zorunluluğumuz doğmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER        : Medeni Kanun m. 182 vd. maddeleri ve ilgili diğer maddeleri ve ilgili sair mevzuat.

SUBUT DELİLLER                       : . .. Aile Mahkemesinin … E. … K sayılı ilamı…. Aile Mahkemesinin … E. … K sayılı ilamı, … Sulh Ceza Mahkemesinin … Esas, çocukların okul kaydı örneği, ve gerektiğinde her türlü hukuki deliller.

SONUÇ ve TALEP             : Yukarıda saydığımız nedenlerle, talebimizin kabulü ile iştirak nafakasının çocukların her biri için … TL olmak üzere toplam … TL’ye çıkartılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …                                                                                                                     

 

 Davacı….

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi