Nişan Bozulması Tazminat

Nişan Bozulması Tazminat Dilekçesi Örneği

DİLEKÇE BURADA

 

AİLE MAHKEMESİNE

 

 

Davacı           : …….. T.C………..

Adres             : 

Davalı            :         

Konu              : Nişan bozulması nedeniyle ... TL manevi tazminat talebi 

 

 

Açıklamalar        : 

 

1. Davalı ile …, 3 yıl önce …/…/… tarihinde nişanlandım. Nişanlılık dönemlerinde ilişkileri gayet iyi olmasına karşın davalı ..., ortada hiçbir sebep yokken nişanı bozduğunu  bildirmiş ve çok kısa bir süre sonra bir başkası ile nişanlanmıştır.

2. Nişanın aileler arasında da resmen bozulması sebebiyle , büyük bir psikolojik bunalıma girdim ve sosyal çevresi içinde küçük düştüm.

3. Açıklanan nedenlerle işlerime devam edemez hale gelmiş, toplum içinde rencide oldum. Ortada hiçbir neden yokken ve tamamen davalının kusur nedeniyle bozulan nişan nedeniyle uğramış olduğum psikolojik bunalımları ve toplumda hissettiği baskıları hafifletebilmek amacıyla manevi tazminat davasının açılması zorunlu hale gelmiştir.

 

Hukuki Neden           : Türk Medeni Kanunu md.121 ve ilgili mevzuat

Deliller         : Nişan fotoğrafları, tanık beyanları ve diğer deliller.

 

Sonuç ve İstem  : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, davalının ortada hiçbir neden yokken nişanı bozmasından dolayı uğramış olduğum manevi zararların karşılığı olarak … TL. manevi tazminatın dava tarihinden işleyecek kanuni faizi ile birlikte davalıdan tahsiline, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini  saygıyla talep ederim.  …/…/…

 

 

 

Davacı ….

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi