Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma

DİLEKÇE BURADA

   

…………. (     )  AİLE MAHKEMESİSAYIN HAKİMLİĞİNE

 

DAVACI                      : …….-T.C………

ADRES                       :

DAVALI                     :

DAVA                         :  ŞİDEETLİ GEÇİMSİZLİK NEDENİ İLE BOŞANMA

 

AÇIKLAMALAR      :  

1-    Yukarıda numarasını ve ismini belirttiğim davalı eşim ile ,yaklaşık olarak …………. yıldır evli bulunmaktayız.Bu evlilikten olma ……………….. 1 müşterek çocuğumuz bulunmaktadır.Müşterek çocuğumuzun velayetinin tarafıma verilmesini talep etmekteyim.

2-    Davalı eşim evlilik birliğinin kendisine yüklediği görevleri gereği gibi yerine getirmemektedir.

3-    Davalı eşim çalışmakta ancak ev ile ilgili hiçbir görevini yerine getirmemektedir.Müşterek aile birliğimiz ile ilgilenmemektedir.

4-    Davalı şahıs yaklaşık ……………. yıldır da evliliğimize , aile birliğimize ihanet etmiştir.Davalı eşimin bana ihanet ettiğini kendi araştırmalarım sonucu öğrenmiş ve birlikte olduğu kadın ile konuşmuş bulunmaktayım.

5-    Kadın çok rahat olup bu durumu kendi eşinin de bildiğini belirtmiştir.Bu durumun şahsımın onurunu incitmesi nedeni ile yaklaşık …………… ay önce müşterek aile birliğimizi müşterek çocuğumuzu da alarak terk  etmek zorunda kalmış bulunmaktayım.

6-    Davalı şahsın bu durumun değişmeyeceği ve ahlak çerçevesi dışında yaşamaya devam etmesi sebebi ile iş bu davanın açılması zorunlu olmuştur.

 

DELİLLER                   : Nüfus kayıtları, vs. deliller.

NÜFUS KAYDI          :

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle evlilik birliğimiz fiilen bitmiş olduğundan,BOŞANMAMIZA, karar verilmesini arz ve talep ederim.  …./…./…….                                Saygılarımla,

                                                                                        

        DAVACI: ………

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi