Tavzih Dilekçesi Örneği Boşanma Davası

Tavzih Dilekçesi Örneği Boşanma

DİLEKÇE BURADA

   

AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

 DOSYA NO  :

DAVACI        :

DAVALI        :

KONUSU       : TAVZİH TALEBİ İÇERİR

 

AÇIKLAMA: Yukarıda bilgileri verilen dava hakkında yazılan gerekçeli kararda, …… numaralı hükümde “Karşılıklı olarak tarafların birbirinden maddi manevi tazminat, yoksulluk ve iştirak nafakası ve diğer mal varlığına yönelik talebi olmadığından bu konuda hüküm kurulmasına yer olmadığı” yönünde karar verilmişse de tarafımızca sayın mahkemeye sunulan boşanma protokolünün ……. numaralı maddesinde müşterek çocuğumuz için ödenecek olan iştirak nafakasına ilişkin karşılıklı olarak kararlaştırmış olduğumuz talebimiz açıkça yer almıştır:

müşterek çocuk………..….. in giderleri ve masrafları için kullanılmak üzere baba …….. ……….tarafından anne……….. aylık …………TL iştirak nafakası verilecektir.

Sayın mahkemece anlamalı boşanma protokolünün incelenmesi sırasında bu madde dikkate alınmayarak sehven nafakaya ilişkin herhangi bir talebin var olmadığı yönünde hüküm verilmiştir.

Yarıda belirtilen nedenden ötürü hükümde yer alan…………… iştirak nafakası ve diğer mal varlığına dair  talebi olmadığından bu konuda hüküm kurulmasına yer olmadığı kısmının sunmuş olduğumuz protokol doğrultusunda tarafıma iştirak nafakası ödenmesi yönünde düzeltilmesini arz ve talep ederim.

Saygılarımla

DAVACI….

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi