Tedbir Nafakası Talebi

Tedbir Nafakası Talebi

DİLEKÇE BURADA

  

………….NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ’NE

                                   

DAVACI          : ……… T.C:………

ADRES            :

DAVALI          : 

ADRES           :

DAVA              :  TEDBİR NAFAKASI

 

AÇIKLAMALAR    : Davalı ……………………. benim eşim olur. ben kimi sokaklarda kimi akrabalarımın yanında idare etmekteyim. Şu anda 3 aydır dışarı atmıştır. Eve koymamaktadır. Kendisi emekli olup maaş almaktadır. Ayrıca Beş dairesi vardır. Ben ise

Mağdur durumdayım. Beni defalarca darp etti. Bu konuda kendisini şikâyet ettim. Ancak araya akrabalar girdi. Davadan vazgeçtim.

Emekli Maaşından kesilmek üzere bana tedbir nafakası verilmesini istiyorum. Çünkü bana bakan yok. Oturacak evim yok. Param ve her hangi bir sosyal güvencem yoktur. Bu nedenle nafakaya muhtaç durumda olduğumdan işbu davanın açılması zorunlu olmuştur.

DELİLLER                        : Nüfus kayıtları, ve her türlü deliller.

HUKUKİ NEDENLER     : İlgili Mevzuat.

SONUÇ  VE İSTEM     : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, davalı Eşim  ………………….’ın maddi durumu iyidir. Yukarda da söylediğim gibi beş dairesi vardır. Emekli maaşı vardır. Benim ise hiçbir yerden gelirim yoktur.  İhtiyaçlarımı karşılayacak gelirim olmadığından davalı …………………..’dan aylık …………………...-TL Tedbir Nafakası alınarak tarafıma verilmesini ve yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine karar verilmesine saygılarımla arz ederim. …./…../…..

                                                                                                 DAVACI………… 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi