Tek Taraflı Boşanma Dilekçesi

Boşanma Dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

BAKIRKÖY NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİNEDAVACI                      :

DAVALI                      :

DAVA KONUSU      : BOŞANMA DAVASI

 

AÇIKLAMALAR      :

1-Davalı ile …….. yılında evlendik. Bu evliliğimizden müşterek 3 çocuğumuz bulunmaktadır.

2- Evliliğimizin ilk yılları düzenli ilen ilerleyen zaman içinde davalının alkol alması bununla birlikte bana karşı olan davranış bozukluğu aramızda olumsuz yaşam biçimi ortaya çıkarmış olup bu evlilik süresi devam etmeyecek boyuta ulaşmıştır.

 3-Evliliğimizin devamı yöndeki tek tarafı çabalarım yeterli olmamıştır. Davalı ise kendi tutum ve davranışlarından geri adım atmayarak daha da olumsuz gündem yaratmaya devam ederek aramızdaki sevgi ve saygı unsurunu tüketmiştir. Bu aile birliği fiilen bitmiş olup aile birliğimiz taraflardan beklenmeyecek boyutta temelinden sarsılmış olup bundan sonra birada evlilik birliğini yürütmemiz  imkansız hale dönüşmüş durumdadır.Hal böyle olunca böyle bir evlilik sürdürülmesi iki taraf için zararlı boyuttadır bu nedenlerle iş bu boşanma davasının açılması zorunlu olmuştur.

 

DELİLLER                        : Nüfus kayıtları, tanık beyanı vs. deliller

HUKUKİ NEDENLER    :  TMK.nun 166 maddesi ve ilgili mevzuatı.

SONUÇ VE İSTEM            : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenlerle davalı ile olan evlilik birliğimiz fiilen bitmiş olup aile birliğimiz temelinden sarsıldığından BOŞANMAMIZA,

Evlilik birliği süresi içindeki çektiğim manevi ızdırapların maddi yöndeki sıkıntıların göz önüne alınarak manevi olarak ………. TL, uzun süre maddi destekten yoksun kalacağımdan ……….. TL maddi tazminatın davlıdan alınarak tarafıma verilmesine  (diğer hukuki talep haklarımı saklı tutuyorum) Yargılama giderlerinin davalıya yüklenmesine saygılarımla arz ederim.

                                                           Saygılarımla,

                                                                    DAVACI :…………

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi