Velayetin Değiştirilmesine ilişkin Dilekçe

Velayetin Değiştirilmesine ilişkin Dilekçe

DİLEKÇE BURADA

 

NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                     BAKIRKÖY

 

DAVACI                 : ..............---- TC – ............

ADRES                   : 

DAVALI                 :

DAVA KONUSU  : VELAYETİN DEĞİŞTİRİLMESİ TALEBİ

 

AÇIKLAMALAR  :

1- Ben davacı olarak eşimin bana darp sürekli darp uygulaması nedeni ile yaklaşık 8 sene önce yaşadığımız evden kaçmış bulunmaktayım ve şahıs bana benden habersiz boşanma davası açmış ve ben mahkemeye dahi katılamadan ve mahkemeden haberdar olmadan benden boşanmış ve müşterek 4 çocuğumuzun velayetini almıştır.

2- Şahıs ile boşanmış olduğumuz süreç içersinde şahıs müşterek çocuklarımızı benden kaçırmış ve beni çocuklarım ile görüştürmeyerek çocuklarım benim ile görüşmek istediği zaman şahıs çocuklarıma işkence uygulamakta ve 14 yaşındaki .....................isimli kızımı zorla evlendirmeye çalışmış ve 17 yaşındaki ......................... isimli oğlumu zorla inşaatlarda çalıştırmakta ve 13 yaşındaki oğlum...................... isimli oğlumu okula göndermemekte ve 11 yaşındaki ...................... isimli kızımı da okula göndermemekle beraber çocuklarıma iyi bir baba değil işkence çektiren kötü bir babadır ve ben çalışmakta olduğumdan ve çocuklarıma bakabilecek yeterli maddi imkanım olduğundan çocuklarımın velayetini talep ederek böyle bir insanla yaşamalarını istememekteyim ve bu nedenle iş bu dilekçem ile mahkemenize müracaatım zorunlu olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER : MY,HYUY VE İLGİLİ MEVZUAT

DELİLLER      : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, BOŞANMA İLAMI, ŞAHİT BEYANI

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıdaki ifademde izah etmiş olduğum üzere  davacı olduğum şahıs çocuklarıma işkence çektirmekte ve babalık görevlerini yerine getirmemektedir. 

Bu nedenle çocuklarımın velayetinin tarafıma verilmesini talep ederek gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim

..../...../.....   

 DAVACI       : ..................


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi