Kaymakamlık İdari Para Cezasının iptali

İdari Para Cezasının iptali

DİLEKÇE BURADA

                                 

 

NÖBETÇİ SULH CEZA MAHKEMESİ

                                        …………………..

İTİRAZDA BULUNAN :   ............ - T.C.:……

ADRES                            :

KARŞI TARAF              :......Kaymakamlığı       

İTİRAZ KONUSU         :   İdari para Cezası  karar ve  tutanağı ve uygulanan İdari Para Cezasının  İptali   Talebinin içerir.

 

AÇIKLAMALAR:   ........................Kaymakamlık Makamının  ......../......./...... Tarih ve  ………………………. sayılı  kararı ile  ikamet kaydı yaptırmadığımdan  düşünülerek  ........TL. (................)  idari para cezası uygulanmıştır.

Zeytinburnu Kaymakamlık kararı ile ikamet kaydı yaptırmadığından dolayı idari Para Cezası Karar adıma düzenlenmiştir.

Adıma düzenlenen idari para cezasındaki suçu ben işlemedim her nasılsa bana İdari para cezası düzenlenmiştir.  Zeytinburnu Nüfus müdürlüğüne işlerim olduğu için gittiğimde oradaki görevli memurların ikamet bildirmediğimden dolayı İdari para cezasının bulunduğunu öğrendim. Aslında ben. .................... Yılında beri İstanbul İli, ............................... adresinde ..........yıldır oturmaktaydım. Bahse konu yerde oturduğuma dair Muhtarlıktan ikametgâhım kaydım bulunmaktadır. Yeni adresim ise Yukarda yazdığım adrestir. Oryada yeni taşındım. Ben nüfusla ilgili ikamet bildirme konusunu bilmemekteyim, söylediğim gibi muhtarlık tada kaydım vardı. Ben mağdurum 4 çocuk ve birde aileme bakıyorum. İşim yoktur. Çocuğumun biride özürlüdür. Üç tanesi okula gidiyor. ............-TL. ev kirası veriyorum. Sadece ...........-TL. İşsizlik parası alıyorum. Bu nedenle yapılan idari para cezasına itiraz ediyorum.

Nüfus ve kaymakamlık tarafından düzenlenen haksız uygulanan bu idari para ceza kararının ve buna dayanak ............-TL. Para cezasının iptali için iş bu itirazın yapılması zorunlu olmuştur.

DELİLLER                     :  beyanım  ve Para cezası Karar Tutanağı ve her türlü delil.

HUKUKİ NYEDENLER :  İlgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM  :  Arz  ve izah ettiğim nedenlerle haksız şekilde  ikamet gah cezası uygulanmıştır.Düzenlenen  İdari Para cezası Kararına  bağlı olarak uygulanan ...........-TL para cezasının İPTALİNE karar verilmesini  saygılarımla arz ederim  ..../....../.....

                                                                                                                  

                                                                                      İTİRAZDA BULUNAN

                                                                                        …………

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi