İnfazın Durdurulması İle İlgili Dilekçe örneği

İnfazın Durdurulması İle İlgili Dilekçe

DİLEKÇE BURADA

 

 

(    ) ASLİYE CEZA MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİNE

İNFAZIN DURDURULMASI TALEPLİDİR.

 

DOSYA NO     : ……../……

KARAR NO    : ……./…….

TALEP EDEN SANIK  :  ……… – T.C.NO: ..............

ADRES                      :

SUÇ                            : UYUŞTURUCU KULLANMAK

TALEP KONUSU :  ESKİ HALE İADE TALEBİNİ İÇERİR ( YARGILAMANIN İADESİ )

 

AÇIKLAMALAR               :

1-  Yukarıda dosya numarası yazılı dava da sayın mahkemenizce Denetim Serbestlik hükümlerinin uygulanmasına karar verilmiştir.

 

2-      Mahkemenizce yapılan yargılama aşamasında kısa dönem askerlik görevimi yapmak üzere  birliğime katıldım.  Askerlik görevim sona ermekle birlikte TERHİS CİZELGESİ düzenlenerek tarafıma verilmiştir. ( EK – 1 )

 

3-      Yargılama aşamasındaki süreç içinde ve  sayın mahkemenin verdiği hüküm süresinde asker olmam nedeniyle verilen hüküm sonucu bizzat tarafıma tebliğ edilmemiştir.

 

4-      Bilgi sahibi olsaydım. Birlik komutanlarımdan izin alarak yasal haklarımı kullanma girişiminde bulunurdum.  Esasen üzerime atılı suçla da yakından uzaktan ilgim ve alakam yoktur. Bu sebeple de sayın mahkemenizce verilen hükmü temyiz etmem ile ilgili süre istenmeyerek kaçırılmıştır. Okuma yazması olmayan kişiye tebligatın yapılması yasal olarak olanak bulunmamaktadır. Hatta bilindiği üzere aynı çatı altında olmayan kişilere dahi yapılan tebligatın usulsüz olduğu bilinen bir gerçektir.

 

5-      yapılan yargılama neticesinde hakkımda kurulan hükümle ilgili yapılan tebligat usulsüz yapılmıştır. Dolayısı ile yapılan bu usulsüz tebligat sonucunda temyiz hakkım kaybolmuştur. Bu nedenlerle mahkemece yapılan işlemin iadesini talep etmek zorunlu olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM        : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle,  vaki itirazlarımın mahkemece yeniden incelenmesi için itirazlarım doğrultusunda YARGILAMANIN İADESİ TALEBİMİN KABÜLÜNE,            

Sayın mahkemeniz hükmünün İNFAZININ ERTELENMESİNE 

Mahkemece verilen nihai karara ilişkin Hükmün  bizzat tarafıma tebliği ile temyiz süresinin başlatılmasına karar verilmesini arz ve talep ederdim. …../…../…..            

Saygılarımla,

 

TALEPTE BULUNAN……   


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi