Koşullu Erteleme Temyiz Dilekçesi

Koşullu Erteleme Temyiz Dilekçesi

DİLEKÇE BURADA

 

...............ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNDEN

YARGITAYA CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

SUNULMAK ÜZERE

 

DOSYA NO             :

KARAR NO             :

TEMYİZ TALEBİNDE

BULUNAN SANIK :

 

TEMYİZ NEDENLERİ:

1- Ben yukarıda belirtmiş olduğum dosya numaralı davada sanık olarak yargılanmış ve hakkımda ............./………. sayılı karar alınmıştır ve süresi içinde temyiz hakkımı kullanmaktayım.

2- Mahkemenizce yargılanmış olduğum dava neticesinde hakkımda  kesilmiş olan cezanın usulsüz ve yersiz olması kanaati ile daha önceden hiçbir sabıka kaydımın olmaması ve davanın açılmasına konu olan suça ait mağdur iken sanık konumuna geçmiş olduğumu ve davacı tarafın bu suçu işlemem için tahrik edici davranışlarda bulunduğunu mahkemenize beyan etmiş olduğunun dikkate alınarak alınmış olan kararın bozulmasını talep etmekteyim.

DELİLLERİM: NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ, DAVA DOSYASI, ALINMIŞ OLAN KARAR

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden ötürü sanık olarak yargılanmış olduğum mahkemeniz tarafından daha önceden hiçbir sabıka kaydımın olmaması nedeni ile kesilmiş olan cezanın koşullu olarak ertelenmesini ve bu cezanın adli para cezasına dönüştürülmesini talep etmekteyim bu talebim doğrultusunda bu dilekçem ile temyiz talebimin kabulü için gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve  talep ederim.

TEMYİZ TALEBİNDE BULUNAN SANIK………………..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi