Açılan Davaya Karşı Savunma Dilekçesi Ortak Yaşam Alanı

Açılan Davaya Karşı Savunma Apartman,Bina

DİLEKÇE BURADA

 

 

............ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                                                                    ...............

 

DOSYA NO                   : ……/….

SAVUNMASINI BEYAN

EDEN DAVALI             : ............... TC.NO………………

ADRES                           :

KONU                            : DAVAYA KARŞI SAVUNMANIN BEYANIDIR

 

AÇIKLAMALAR           : Ben yukarıda dosya numarası bulunan davada davalı olarak bulunmaktayım. Davacı tarafın beyanlarına karşı savunmam ekte sunduğum gibidir:

1.- Ben söz konusu davacı taraf ile aynı apartmanda altlı üstlü oturan komşularız. Söz konusu şahıs ile aynı apartmana taşınmamız yaklaşık 6 sene önce aynı zamanlara denk gelmektedir.

2.- Her nedense şahıs taşındığımız zamandan bu tarafa bana karşı bir düşmanlık beslemeye ve her fırsatta kavga çıkarmaya çalışmaya başlamıştır. Önceleri benim çamaşırımın asılı olduğunu gördüğü halde sürekli halı,kilim gibi eşyalarını sirkelemekte sonraları ise işi iyice abartarak camlarıma bulaşık suyu dökmek gibi davranışlar göstermeye başlamıştır.

3.- Davacının bu davranışları nedeni ile aşırı mağdur olmuş ve bu durum kendisini defalarca ikaz ettiğim halde artarak devam etmiştir.en sonunda şahısın eşine durumu anlatarak yardım istedi isem de durum değişmemiş ve sorunlar daha da  kötüleşmiştir.

4.- Bu olayda asıl mağdur benim. Alt katta oturduğum için sürekli davacı tarafın tacizlerine maruz kalmış ve halende davacı ve ailesinden tehditler almakta ve kendi evimde huzuru oturmamaktayım. Şahıs kendi yapmış olduğu suçu örtbas etmek için bana karşı dava açmış suçu olduğu halde müşteki durumuna geçmiştir. Asıl ben şahıstan davacıyım bu olayda asıl mağdur benim bu yönde mahkemenin karar vermesini ve hakkımda açılan davanın düşmesini ve gerekli olan işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ve talep ederim. ..../....../........

 

DAVALI………..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi