Kaçak Elektrik Davasına itiraz Temyizi

Kaçak Elektrik Davasının Temyizi

DİLEKÇE BURADA

 

YARGITAY CEZA DAİRESİ’NE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

.............. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

TEMYİZ EDEN

SANIK                 :……..-T.C………

ADRES                :

KONU                  :..............Asliye Ceza Mahkemesinin ......./.... E. Sayılı ......tarihli karara itirazım hakkındadır.

 

AÇIKLAMALAR             :

1-Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemesinde görülmüş olan davasında sanık olarak yargılanmış bulunmaktayım.

2-Huzurdaki dava Kaçak Elektrik Kullanmak hakkında açılmış bir davadır.Huzurdaki davada …../…./….. tarihinde karar verilmiş ve hakkımda 5 yıl süre ile denetime tabii tutulmam hükmü kurulmuştur.

3- Ancak ben bu hükmü alacak hiçbir suç işlememiş bulunmaktayım.Kaçak enerji kullanımı yapılan daire benim adıma olup yaklaşık 15 yıldır kirada bulunmaktadır.

4-Kiracının elektrik idaresinden gelen memurlar ile tartışma yaşaması sebebi ile memurların saati söküp götürmesinden kaynaklı durum karşısında kiracının mağduriyetinden kaynaklı bir durumdur.

5-Tüm ödemeleri yapılmasına rağmen sırf rüşvet alamadıkları sebebi ile  saati haksız yere söken memurlar nedeni ile ailecek elektriksiz kalan kiracım mağdur olmuştur. 

6-Okula giden çocukları elektrik olmadığı halde ödevlerini aksatmış derslerini yapamamış olduğundan dolayı kiracımın da çocuklarının okul hayatı tehlikeye düşmemesi adına bir müddet kaçak elektrik kullanmak zorunda kalmıştır. 

7- Günümüzde elektrik ihtiyacı su ve yemek gibi gerekli bir ihtiyaçtır.Nasıl ki susuz ve yemeksiz duramıyorsak elektriksiz de durulamaz bu nedenle çok kısa bir süre , sadece yeni saat takılana kadar elektrik kullanılmıştır. 

8-Bundan dolayı da daire benim adıma kayıtlı olduğundan abonelik de benim adımadır.Bu nedenle de tüm cezalar ve dava şahsım adına açılmıştır. 

9-Tüm cezaları işlemediğim bir suçtan dolayı ödemiş olamam rağmen …./…./…… tarihinde yerel mahkemenin vermiş olduğu karar usul ve yasaya aykırı bir karardır. 

10-Tüm bu nedenlerden dolayı işlemediğim bir suçtan dolayı almış olduğum cezaya itiraz eder, tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

 

SONUÇ VE İSTEM        :

Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum nedenlerle Yerel Mahkemenin yargılamada yapmış olduğu eksikliklerin tespitini talep eder, tarafınızdan dosyanın  incelenerek Yüce Makamınızca usul ve yasaya aykırı kararın LEHİME BOZULMASINI ve işlemediğim suçtan dolayı verilen kararın iptal edilerek BERAATİME karar verilmesini tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim...../....../....

 

                                                                                                                                 TEMYİZ EDEN SANIK

              …………..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi