Kaza Tespit Tutanağına İtiraz

Trafik Tutanağına İtiraz

Aşağıdaki Trafik Kaza tespit tutanağına itiraz dilekçesi örneğini  sizdeki örnek tutanağın bilgilerini yazarak ilgili mahkemeye itirazda bulunabilirsiniz.

Bu konu ile alakalı araç şikayet dilekçelerine göz atabilirsiniz. Eğer aracınızda hasar söz konusu ise araç hasarları dilekçesi örneklerine göz atınız.


DİLEKÇE BURADA

 

SULH CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

…………….

 

İTİRAZ EDEN DAVACI:  ……. –TC. …

ADRES                              :

İtiraza Konu Tutanağın

Tanzim Tarihi               :

İtiraza Konu Tutanağın

Tebellüğ Tarihi             :

 

İTİRAZ KONUSU : Trafik denetleme şube müdürlüğü, …………. amirliği`nin ……/…../…. tarihli tespit tutanağına itirazım   hakkındadır.

 

AÇIKLAMALAR:

1- …../…./…. tarihinde benim sevk ve idaremdeki ……………. PLAKALI  ticari araç ile T. Oto İle …………………………………….. İstikametine seyir ederken ,Sürücü …………………’NUN sevk ve idaresindeki …………………. resmi plakalı oto ile ………………….. kavşağını geçerken çarpışma oldu. Benim kullanmakta olduğum …………………….CADDESİ tek yön anayol olmaktadır.

2- …………………. plakalı araç sürücüsü girilmez ve dönülmez levhası bulunan sokağa girerek ana yolda kaza yapmama sebep olmuştur. Kaza olduğu zaman trafik polis memurları olay yerine geldiler ve kaza tutanağı tutuldu. Kazada …………………. plakalı araç sürücüsü kusurlu olduğu halde trafik polis memurları beni de kusurlu taraf olarak göstermişlerdi.

Olay ile ilgili şahidim bulunmakta  ve olay ile ilgili fotoğraflarda ekte mevcuttur. Ben tutulan tutanağın taraflı olduğunu düşünmekteyim. Bu yüzden bu tutanağa itiraz için bu adli dilekçeyi yazmak elzem olmuştur.

DELİLLER            : NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ , KAZA  TUTANAĞI, OLAYLA İLGİLİ FOTOĞRAFLAR

SONUÇ VE İSTEM:

Benim yukarıdaki ifademde izah ettiğim üzere …../…./…. tarihinde  karakoldan tarafıma verilen MADDİ HASARLI TRAFİK KAZASI TESPİT TUTANAĞINA iş bu adli dilekçem ile itiraz etmekteyim. Kazaya sebebiyet veren ……………….. PLAKALI araç sürücüsü olması nedeni ile söz konusu KAZA TESPİT TUTANAĞINA itiraz etmekteyim. Bunun  için gerekli olan işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ve talep ederim. …../…./……

 

İTİRAZ EDEN DAVACI:  …….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi