İzinsiz cd,kaset,video çoğaltma ve satma

İzinsiz cd,kaset,video çoğaltma ve satma

DİLEKÇE BURADA

 


ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

……….

                                                                       İHTİYATİ TEDBİR TALEPLİDİR.

 

                                                                                                                     

DAVACI                  :

VEKİLİ                    :

DAVALI                  :

DAVA DEĞERİ     :

KONU                      : Tecavüzün önlenmesi ve tazminat istemidir. 


AÇIKLAMALAR    : 

1-Müvekkilimiz ....... Filmin sahibidir. Firması adına filmler çektiği ya da haklarını satın aldığı filmlerin Video CD ya da Video Kasetlerini hazırlayarak yasal yollardan pazarlamasını yapmaktadır. 

 

2-Dağıtımı yapılan filmler ancak bandrollü ve İşletim Belgesi olduğu halde kiralanabilir ya da satılabilir. Kiralanacak ve satılabilecek filmler ayrı ayrı kodlanmıştır. Satış için dağıtımı yapılan filmlerin kiralanması ya da umuma açık yerlerde gösterilmesi yasaktır. 

 

3-Davalının işyerinde ....... Asliye Hukuk Mahkemesi' nin ....... Esas sayılı dosyası ile yapılan tespitte, davalının satmak için almış olduğu bazı VCD leri kiralamak yoluna gittiği, kiraladığı bir kısım Video Kaset ve VCD leri ise yasa dışı yollardan dükkanında yine mahkemece tespit edilen kaydedici cihazlar ile çoğalttığı ve bandrolü ve işletim belgeleri olmaksızın kiraladığı ya da sattığı tespit edilmiştir. 

 

4-Ürünlerin kiralandığına ilişkin kiralama kartları ve satış fişleri ele geçirilmiştir. Zaten müvekkilimizin firmasına ait ürünler satış ve kiralama amacı ile davalının vitrininde ve raflarında bulunmuştur. 

 

5-Bilirkişi de raporunu anlatılanlar doğrultusunda vermiştir. Müvekkilimizin uğradığı zarar bilirkişi tarafından ....... olarak tespit edilmiştir.Davalı suç işlemiştir. Bu konuda ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığına başvurulacaktır. 


YASAL NEDENLER : 3257 s. Video ve Müzik Eserleri Yasası FSEK., BK.


KANITLAR           : Tespit Dosyası, Bilirkişi Raporu, CD  satışı KDV fişleri, sevk irsaliyeleri, keşif, her türlü yasal kanıt. 


SONUÇ VE İSTEM     : Açıklanan nedenlerle Davalının dükkanında müvekkilimize ait ve izinsiz olarak kullandığı anlaşılan ,tüm VCD ve Kasetler ile izinsiz çoğaltma işinde kullandığı anlaşılan VCD Recorder diye anılan VCD yazıcılarına ve Video Kaydedici cihazlara, dükkanda ve deposunda bulunan boş CD ve kasetlerin tedbiren muhafaza altına alınmasına, dışarıya kiraladığı ya da sattığı VCD ve Kasetlerin toplanmasına, imhasına ve müvekkilimizin sahip olduğu eserlere yönelik tecavüzün ref' ine , fazlaya ilişkin talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere bilirkişi raporu ile tespit edilen ....... zararımızın tespit tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalıdan alınarak müvekkilimize verilmesine, yargılama giderlerinin  davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

                                                                                               

                                                           DAVACI…..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi