RTapu kaydındaki soy ismin düzeltilmesi talebi

Tapu kaydındaki soy ismin düzeltilmesi talebi

DİLEKÇE BURADA

 

            BAKIRKÖY ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DAVACI      :  …………….–TC. ............................

ADRES        :

DAVALI      :  ………..TAPU MÜDÜRLÜĞÜ

KONU         : TAPU KAYITLARINDA BULUNAN SOY İSMİNİN DÜZELTİLMESİ TALEBİM HAKKINDADIR.

AÇIKLAMALAR

1-       Yukarıda belirtmiş olduğum adres ve kimlik bilgileri şahsıma aittir. Babam…../…../…..yılında vefat etmiştir. Veraset ilamı …………….SULH HUKUK MAHKEMESİNİN ESAS NO:…../....., KARAR NO: …../.... ve ……/…./……KARAR TARİHİ ile ........... Tapu Müdürlüğünde kayıtlı taşınmazlarım babamdan bana miras olarak kalmıştır. Tapu kayıtlarında babamın soy ismi yanlış belirtilmiştir.

2-      Bu nedenle de tapu işlemlerinde sorunlar yaşamaktayım. Bu durum engel teşkil etmektedir.

3-       Babamın adına intikal eden taşınmaz tapu kayıtlarında HÜSEYİN CURA ibaresi kullanılmıştır. Bu durum benim tapu kayıtlarında resmi işlem yapmama engeldir.             

4-      Dolayısı ile ………………………………… adresinde, pafta ….., ADA ……, PARSEL….., ……… M2 LİK taşınmazın tapu kaydında taşınmaz bilgilerinde {AD SOYAD }olarak belirtilmiştir.

5-      Bu durumdan dolayı sorun yaşadığım için tapu kayıtlarında bulunan taşınmaz bilgilerinde babamın soy isminin {AD SOYAD} olarak düzeltilmesini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

 

NETİCE VE TALEP   :Yukarıda anlattığım gerekçelerle, tapu kayıtlarında babamın soy isminin {AD SOYAD} olması nedeni ile {AD SOYAD} olarak düzletilmesini tarafınızdan arz ve talep ederim.   …../……/…… Saygılarımla                                                                                        

 

   DAVACI: ...............


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi