Tapu Tescil Ve Tedbir konulması için örnek dilekçe

Tapu Tescil Ve Tedbir için dilekçe örneği

DİLEKÇE BURADA

 

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

                                                         …………….

DAVACI                : ………. T.C NO- ..................

ADRES                  :

DAVALI                :

DAVA KONUSU   :TAPU TESCİL VE TEDBİR KONULMASI TALEBİ

DAVA DEĞERİ     :……….. TL

AÇIKLAMALAR:Ben davacı olarak davalı olduğum şahıstan yaklaşık ….. sene önce yukarıda belirtmiş olduğum ikamet adresimdeki taşınmazımı ……… dolar karşılığında ……… dolar peşin gerisi 13 taksit olarak kendi aramızda noterden sözleşme yaparak satın aldım ve aylık taksit miktarım ………… dolar olarak borcumu ödedim ve İSTANBUL ......NOTERLİĞİNDEN yapılmış olan sözleşme sonucunda şahsa hiçbir borcum kalmadığına dahil beyan edilmiştir.

Fakat ödenmiş olan borç karşılığında almış olduğum evin tapu kaydı üstüme geçmemiş ve tapuda kayıtsız olarak bu daire bulunmaktadır şahıs ile aradan geçen 9 seneden beri iletişim kurmakta ve evin satışını üstüme almam için  baskı yapmış olmama rağmen şahıs tarafından sürekli oyalanmış ve ödemiş olduğum paraları inkar ederek tapuyu üstüme vermemektedir.ve şahıs sürekli olarak hiçbir hak talep edemeyeceğimi beyan etmesi nedeni ile ………….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA başvurmuş olduğum dolandırıcılık nedeni ile dava açılmıştır bu dava süresi içinde şahısın benim ikamet adresimdeki taşınmazları olan …………………………………….. ADRESİNDEKİ; satılamaması  için tedbir konulmasını talep etmekteyim.

SONUÇ VE İSTEM:Yukarıdaki ifademde izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı şahıs tarafından planlanarak ,kasten dolandırılmış benim iyi niyetimi kullanarak  kayıtsız evi satmış ve kendisinin vermiş olduğu ifade de sürekli bana bir şey yapamazsın 10 sene dolsun hisseni başkasına satacağım diye beyanlarda bulunmaktadır yaşanan olay sonucunda mağdur olmuş ve gerekli savcılık tarafından açılmış olan dava sonuçlanana kadar şahsa ait olan benim ikamet adresimdeki taşınmazlarına satılamaması için tedbir konulmasını ve şahısın vefat ettiği takdirde mirasçıları tarafından benim oturmuş olduğuma daire hakkında hak talep edememelerini ve taşınmazıma ait tapunun tescilini talep etmekteyim talebimin kabulü için bu dilekçem ile gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. …/…./….                                                                

                                                                              DAVACI:........


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi