Tavzih Talebi Dilekçesi Tazminat Düzeltme

Tavzih Talebi Dilekçesi Tazminat Düzeltme

DİLEKÇE BURADA

 

…………… HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

 

DOSYA NO :

DAVACI      :

DAVALI      :

KONUSU : Esas ve karar numaraları belirtilen ……………. Tarihli mahkemeniz kararının hüküm kısmında mevcut maddi hatanın düzeltilmesi talebimizdir.

 

AÇIKLAMALAR

………. Tarihli dilekçemiz ile davalıların …………………. İcra müd. …………………. Esas sayılı dosyasında yapılan icra takibine karşı itirazlarının iptali ve tahliyeleri için mahkemenize dava açılmıştır.

Hakimliğiniz tarafından verilen……….. tarihli karar ile her ne kadar itirazın iptali ve tahliyeye karar verilmişse de doyada mevcut gerekçeli kararın hüküm kısmının …. Bendinde maddi hata yapılmış ve ……………. İcra müdürlüğü………………E sayılı dosya yerine ……………….. icra müd. ……./……E. Sayılı dosyada mevcut itirazın iptaline karar verildiği yazılmıştır.

 

NETİCE VE TALEP : Açıklanan nedenlerle esas ve karar numaraları belirtilen ……………….. tarihli gerekçeli kararın hüküm kısmının …..Bendinde yapılan maddi hatanın ………….. icra müdürlüğünün…………. Nolu dosyasındaki davalı borçlular itirazlarının iptallerine. İcranın devamına şeklinde değiştirilmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz.

 

DAVACI ………

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi