Davaya beyan Trafik Kazası Konulu

Davaya Beyan Trafik Kazası Davası

DİLEKÇE BURADA

 

……….ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO                 :……./…… E.

BEYANDA BULUNAN

DAVALI                      :……….-T.C………

ADRES                        :

KONU                         :DAVAYA BEYANIM HAKKINDADIR.

AÇIKLAMALAR       :

1-Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın Yüce mahkemenizde görülmekte olan davasında davalı olarak bulunmaktayım.

2-Huzurdaki dava maddi ve manevi tazminat davasıdır. Ancak davacı tarafın kaybının kazanın olduğu …./…./…… tarihinde karşılandığı sebebi ile davanın reddedilmesi gerekmektedir.

3-Dava konusu kaza gerçekleştiğinde davacı tarafa kaza sebebi ile elden …….. MARK 4 adet 80 gr burma bilezik ………-TL- nakit para teslim edilmiştir.

4-Kazanın üzerinden yaklaşık …… yıl geçtikten sonra huzurdaki davayı açmış bulunmaktadır. Davacı tarafa yapılmış olan ödeme için elimizde belge bulunmamaktadır. Ancak tanıklarım mevcut ve yeminli ifade vermeye hazırdır.

5-Dolayısı ile huzurdaki davanın beyanım göz önünde bulundurularak yapmış olduğum ödemelerin günümüz koşulları ile hesaplanıp belirlenmesini ve davacı şahsın bu yöndeki talebinin reddedilmesi davanın reddedilmesini talep eder iş bu dilekçem ile tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM    :    Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle huzurdaki dava tamamı ile usule aykırı açılmış bir davadır.Davanın reddedilmesini tarafınızdan saygılarla arz ve talep ederim … /…../……..

                                                                                                           DAVALI......


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi