Yanlış Nüfus Kaydının Silinmesi

Nüfus kaydı silinmesi için dilekçe örneği

DİLEKÇE BURADA

 

 

.............. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DAVACI             :…………… -T.C..........................

ADRES               :

DAVALI             :.................. NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

KONU                 : YANLIŞ NÜFUS KAYDININ SİLİNMESİ TALEBİM HK.

 

AÇIKLAMALAR

1-       ..../..../..... doğum tarihli ......................... T.C. kimlik numarası ile nüfusta kayıtlı bulunmaktayım.

 

2-      Nüfus kayıtlarında hayatta olmayan bir kardeşimiz daha bulunmaktadır................................ T.C. kimlik numaralı AD SOYAD ismi ile kayıtlı bulunan bir kardeşimiz kesinlikle bulunmamaktadır.

 

3-      Bu durumun düzeltilmesi için yaklaşık .......... yıl önce babam tarafından ilgili yerlere başvuruda bulunulmuş babamın başvurusu üzerine dava açılmıştır. Ancak ................. yıl önce düzletildiği belirtilen yanlışlık düzletilmemiştir.

 

4-      Dolayısı ile nüfus kayıtlarında bulunan hayatta olmayan yanlışlıkla kaydı yapılmış olan ............................ –T.C. kimlik numarası ile kaydı yapılan .............................'IN kaydının silinmesini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP :Yukarıda anlattığım gerekçelerle,  nüfus kayıtlarında yapılan yanlış kaydın silinmesini ve gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan arz ve talep ederim.   ..../...../... Saygılarımla                                                                                      

 

   DAVACI:.............


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi