Menfi Tespiti, Borcun Olmadığına İlişkin Dilekçe

Menfi Tespiti, Borcun Olmadığına İlişkin Dilekçe

DİLEKÇE BURADA

 

……….NÖBETÇİ ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ’NE                       

 

DAVAC I           :  ………….T.C…………

DAVALI            :

KONU               : Menfi Tespit            

 

AÇIKLAMALAR

1-Muhtelif Gıda Şirketi bulunan Davalı ile aramızda yaptığımız …./…./….. tarihli sözleşme gereği Muhtelif gıda alınması için anlaşmıştık.

 2-Ancak sözleşmeye göre vadeli aldığım mallara ait senetleri davalıya sözleşme tarihinde vermiştim. Senet tarihleri ve tutarları da yine bu sözleşmede yazılmıştır.

4-Davalı ayrıca benden aldığı ve vadesi gelen senetler ile birlikte henüz vadesi gelmemiş senetlere de ihtiyati haciz alarak, …………….İcra Müdürlüğü' nün ………/………... Esas sayılı dosyası ile takip yapmıştır.

5-Davalıya borcum yoktur. Her türlü resmi defter ve fatura kayıtlarını düzenli tutan ciddi bir esnaflık yapmaktayım. Sözleşme açıktır. Senetler davalının teslim edeceği mallara karşılık verilmiştir. Davalıdan sipariş ettiği mallara ilişkin olarak vermiş olduğu senetler kambiyo defterine işlenmiştir. Mallar teslim edilmemiştir.

6-Davalıya borcum olmadığının tespiti ile bizzat davalı tarafından icraya konulan senetlerin iptalini istemekteyim

KANITLAR          : Sözleşme, İcra Dosyası ve her türlü yasal kanıt.

CEVAPSÜRESİ   : 10 Gündür

İSTEM SONUCU: Açıklanan nedenlerle; davamızın kabulü ile davalıya borçlu olmadığımın tespitine, sözleşme gereği verilen senetlerin iptaline,

Davalı tarafından alacağı olmadığı halde yaptığı …………...İcra Müdürlüğünün ……/…….. Esas sayılı dosyanın takibinin durdurulması için dava sonuna kadar İhtiyati Tedbir Kararı verilmesine, Yapılan yargılama giderlerinin davalı üzerine bırakılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ederim

 

                                                                                                                                                                        DAVACI………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi