Çocuk Mahkemesinin Kararının Temyizi

Çocuk Mahkemesinin Kararının Temyizi

DİLEKÇE BURADA

 

YARGITAY CEZA DAİRESİNE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

...............ÇOCUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE 

 

 

DOSYA NO        :............/…….

TEMYİZ EDEN

SANIK                :.................-T.C………

ADRES               :

KONU    :...../...../.....TARİHLİ ......................... ÇOCUK MAHKEMESİNİN ............../…… E.   SAYILI KARARA İTİRAZIM HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR:

1- Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemenizde görülmüş olan davasında sanık olarak yargılanmış bulunmaktayım.

2-Yerel Mahkeme yapmış olduğu yargılama da delil ve dayanaklara göre karar vermemiştir. Üzerime atılı suçlamayı hem karakolda vermiş olduğum ifadelerde ki polis memurları ifademi tamamlattırmadan kendice doldurmuş ve bana zorla imzalatmıştır. Kesinlikle üzerime atılı suçlamayı kabul etmemekteyim.

3- Ancak bu durum ve duruşmada vermiş olduğum  ifadeler ve savunmalar yerel mahkeme tarafından görülmezden gelmiştir. Hakkımda verilmiş olan kararın hükmedilebilmesi için yeterli delil ve belge bulunması gerekmektedir.

4- Yerel mahkeme yeterli delil , belge toplamadan tanık vs. dinlemeden ve gerekli araştırmayı yapmadan vermiş olduğu karar usul ve yasaya aykırı bir karardır.

5-Dolayısı ile usul ve yasaya aykırı karara itiraz eder makamınıza başvurmam hususu doğmuştur. 

SONUÇ VE İSTEM :Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum üzere yerel mahkemenin vermiş olduğu usul ve yasaya aykırı karara itiraz eder, kararın Yüce Makamınızca incelenerek LEHİME BOZULMASINI, işlememiş olduğum suçtan dolayı almış olduğum cezanın iptal edilerek,  BERAATIME karar verilmesini tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim...../..../.....

 

  

TEMYİZ EDEN SANIK………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi