Tavzih talebi dilekçesi vekalet ücreti

Tavzih talebi dilekçesi vekalet ücreti

DİLEKÇE BURADA

 

………İCRA HUKUK MAHKEMESİ

 

DOSYA NO :

DAVACI

DAVALI

KONUSU : TAVZİH TALEBİ İÇERİR

 

AÇIKLAMA

……….. tarihinde mahkemenizde açmış olduğumuz kiralık işyerinin tahliyesi davası …………….. tarihinde tarafların yüzüne karşı kararın okunmasıyla sonuçlanmıştır.

……….. tarihli duruşma tutanağındaki kısa kararda görüleceği üzere dava açılmasına sebebiyet verildiğinde davalı taraftan vekalet ücreti alınarak davacı tarafına verilmesine ifadesi ile tarafımıza vekalet ücreti verilmesi gerektiği yönünde bir karar verilmiştir. Söz konusu davanın gerekçeli kararı ise ………… tarihinde açıklanmıştır.

Ancak davanın tarafımıza sonuçlanmış olmasına rağmen gerekçeli karar yazımında sehven hata yapılmış olup vekalet ücretinin davalıdan alınarak tarafımıza verilmesi hususu yazılmamıştır.

Bu nedenle tavzih talebi zorunluluğu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP : Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenler ve sayın hakimliğinizce re’sen dikkate alınacak hususlara binaen, tarafımıza verilmesi gereken vekalet ücretinin gerekçeli karara yazılmamış olmasından kaynaklanan söz konusu hatanın tavzih yoluyla düzeltilmesi ve tarafımıza vekalet ücreti tayini edilmesi yönünde, talebimiz gibi karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

 

TALEPTE BULUNAN …..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi