Avukatın Görevini Yapmaması

Avukatın Görevini Yapmaması

Avukatınızın kendisine verdiğiniz vekaletin gereğini yerine getirmemesi durumunda cumhuriyet başsavcılığına verilecek avukat şikayet dilekçesi veya avukatın görevini yapmaması konulu dilekçe örneğini kendinize göre düzenleyip cumhuriyet başsavcılığına işlem başlatınız. Veya ilgili baroya şikayet edilcek ise  Baroya avukat şikayeti dilekçesi ile avukatın bağlı bulunduğu baroya şikayette bulunun.

Aşağıda word şeklinde hazırlanmış avukatın görevini yapmaması nedeniyle şikayet dilekçesini indirip kendinize uygun şekilde düzenleyip kullanabilirsiniz.


 CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYETTE BULUNAN

MÜŞTEKİ          : ….. – T.C.NO: …………

ADRES               :

ŞÜPHELİ      : Av…İSTANBUL BAROSU AVUKATI

ŞİKAYET KONUSU  : VEKALET GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEMEK

AÇIKLAMALAR         :

Bakırköy () İş Mahkemesinde ……../……Esas sayılı dosyası açılmış bulunan davamda hukuki haklarımı elde etmek üzere İstanbul Barosu Avukatlarından olan şüphelilere ekli olarak sunduğum Bakırköy ………….. Noterliğinde düzenlenen …../…../….. tarih …… yevmiye nolu vekaletname ile vekil tayin etmiş bulunuyorum.

            Şüphelilere verdiğim vekaletnameye istinaden aramızda Avukatlık ücret sözleşmesi düzenlenmiş olup bu sözleşmeye göre  sözleşme arka yüzüne yazılı olduğu şekilde …./…./…. tarihinde bizzat AV. ……………… imzasına ……………….-TL elden nakden ödenmiştir.

         Şüpheliler almış oldukları vekalette kendilerine verilen yetki gereklerini yerine getirmeyerek duruşmalara katılmamış, fuzuli mazeret beyanlarında bulunmak suretiyle davanın sürümcemede kalmasına sebebiyet vermişlerdir. Kendilerinin bize vermiş oldukları  telefonlara cevap vermemektedirler.  Bu hareketlerinden dolayı ciddi şekilde maddi kaybımın yanında manevi üzüntüme de sebebiyet verdiklerinden işbu şikayet  dilekçesinin verilmesi zorunlu olmuştur.

DELİLLER                      : VEKALETNAME VE SÖZLEŞME

HUKUKİ NEDENLER  : İlgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM      : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle, şüpheliler hakkında kovuşturma başlatılarak eylemlerinden dolayı kamu davası açılması suretiyle cezalandırılmaları için yasal işlem yapılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim. …./…./…..

Saygılarımla,                                   

 ŞİKAYET EDEN

MÜŞTEKİ

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi