İzin Belgesiz Ürün Satma Cezasına İtiraz dilekçesi örneği

İzin Belgesiz Ürün Satma Cezasına İtiraz

DİLEKÇE BURADA

 

                  

 ……….ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                                                                     ……….

İTİRAZ EDEN          : ……….-TC-……..  

ADRES                       :

İTİRAZIN KONUSU:İDARİ PARA CEZASINA İTİRAZIM HK.

AÇIKLAMALAR      :

Ben itiraz eden olarak 4733 sayılı tütün ve alkol piyasası düzenleme kurumu teşkilat ve görevleri hakkında kanuna göre verilen karara itiraz etmekteyim.İş yerine denetleme yapıldığında TAPDK SİGARA SATIŞ İZİN BELGESİ olmadığından hakkımda bu para cezası kesilmiştir.

Ancak, maddi imkansızlık nedeni ile henüz alamadığım için   bu usulsüz ve ağır para cezası  kesilmiştir. Hal bu ki bu cezanın en düşük düzeyde olması gerekmektedir. Hatta 4733 sayılı tütün ve alkol piyasası düzenleme kurumu teşkilat ve görevleri kanunun 8. Maddesinin 5.fıkrasının J bendinde ‘Yetkili olmadıkları halde açık olarak içki sigara satışı veya sunumu yapanlar ile satışa sunulan tütün mamulleri etil alkol metanol ve alkollü içkileri arz ambalajlarının bozmak veya bunları bölmek suretiyle bunları satanlara bin Türk lirasından on bin Türk lirası para cezası verilir. Şahsıma ……………….TL yüklü para cezası kesilmiştir. Dolayısıyla usul ve yasaya aykırı karara itiraz eder para cezasının iptalini talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı şahsıma kesilmiş olan para cezasının iptalini tarafınızdan gereğinin yapılmasını mahkemenizden arz ve talep ederim…../…/…….

 

TALEPTE BULUNANSANIK:……


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi