Doğum raporu verilmesi için dilekçe örneği

Doğum raporu verilmesi için dilekçe örneği

Okul veya başka bir kurum tarafından bazen doğum raporu istenmektedir. Böyle bir durumda cumhuriyet savcılığına doğum raporu verilmesi için dilekçe örneği ile başvuru yaparak gerekli izni aldıktan sonra doğumun yapıldığı hastaneye başvuru yapıp ilgili doğum belgesi çıkartılabilir.


 

……. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

SAYIN MAKAMINA

 

TALEPTE BULUNAN :  …..- T.C.NO: ….

ADRES                    :

TALEP KONUSU : DOĞUN RAPORUNUN TEMİNİ TALEBİNİ İÇERİR.

 

AÇIKLAMALAR   :

………..İl…………….İlçe………….Köyü , Cilt No. ……. Aile Sıra No. …… , Sıra No. ……. sayılı yerde nüfusa kayıtlı …../……/…… doğumlu ………………….. öz oğlumdur.

Oğlum Futbol dalında sporculuk eğitimi almaktadır. Bağlı bulunduğu spor okulu tarafından oğluma LİSANS çıkartılması için hastane doğum raporunun getirilmesi istenilmektedir.

Spor okulunun bu talebi doğrultusunda oğlumun doğumunun gerçekleştiği  ………………….. HASTANESİ, yetkililerine yaptığımız müracaatla oğluma ait kayıtlardan tasdikli doğum raporu sureti istenilmiştir.     Yetkililerce talebimiz uygun görülmeyerek gerekçe olarak hastane isminin değiştiğini ve doğumun üzerinden geçen süreyi  ileri sürerek   geri çevrilmiştir.

Oğlumun  geleceği ve sporculuk yaşamının devamı bu raporun alınıp bağlı bulunduğu spor okulu yetkililerine verilmesine bağlıdır.  Bu sebeplerle sayın makamınızdan izin istenilmesi zorunluluğu gündeme gelmiştir.

NETİCE VE TALEP   : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenlerle oğlumun dünyaya ……………………… hastanesi kayıtlarında mevcut doğum raporundan tasdikli bir suretin alabilmem için  sayın makamınız nezdinde gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim. …../……/……. 

Saygılarımla,

TALEPTE BULUNAN: ……….

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi