Fatal error: Uncaught Exception: Error: Table session' doesn't exist
  • Fatal error: Uncaught Exception: Error: Table session' doesn't exist

Fatal error: Uncaught Exception: Error: Table session' doesn't exist

13 Temmuz 2019 Cumartesi 20:41:56

Fatal error: Uncaught Exception: Error: Table table.session' doesn't exist<br />Error No: 1146

Opencart kurduğunuz dizinini başka bir yere kopyaladığınızda, yada başka bir nedenden dolayı bu hatayı alıyorsanız;  Yapmanız gereken aşağıdaki işlemleri takip ederek bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Öncelikle opencart’ınızın datalarının yer aldığı mysql veritabanınıza dikkat ettiğinizde session isimli tablonun olmadığını göreceksiniz. Bunun için mysql veritabanına giderek opencart e-ticaret sitenizin datalarının olduğu veritabanına giriş yapın. Sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yerine getirin.

Mysql veritabanına girdiğinizde opencart datalarının olduğu veritabanınıza tıklayın. Sonra üst kısımda yer alan SQL sekmesine tıklayarak, sql sorgu ekranına giriş yapın. Açılan sorgu ekranına aşağıdaki # arasındaki kodları kopyalayıp yapıştırın  ve  git butonuna tıklayarak sorguyu çalıştırın.

##########################

DROP TABLE IF EXISTS session;

CREATE TABLE session (

session_id varchar(32) NOT NULL,

data text NOT NULL,

expire datetime NOT NULL,

PRIMARY KEY (session_id)

);

##########################

Böylece yukarıdaki sorgu çalıştırıldığın da opencart veritabanınıza yeni bir session tablosu oluşturacak ve sisteminiz tekrar aktif hale gelecektir. Bu komutu çalıştırdığınızda herhangi bir data kaybınız söz konusu olmayacaktır.