Emekli ikramiyesi alamama davası

Hüseyin Bulat 644 28 Mart 2021 Pazar 23:46

Emekli ikramiyesi alamama davası

Emekli ikramiyesi

Dava konusu " idari işlemin iptali" ve ödenmeyen emekli ikramiyesinin faiziyle birlikte ödenmesi talebidir.

Merhaba

Ben Hüseyin Bulat

23.01.2017 tarihinde 683 sayılıKHK ile Tapu Kadastro Gen.Müd. .......ili ..... ilcesinde Tapu Sicil müd. Yardımcısı olarak çalışılırken ihraç oldum.

Yaş engeli nedeniyle (EYT)

30 Nisan 2021 de emekli olacağım.

Benim durumum :

04.05.2021 de 53 yaşin da 9000 bin gün primle 7 yıl  ssk ve 18 yıl emekli sandığı olmak üzete hiżmet birleştirmek suretiyle  emekli olabileceğimi. Ancak emekli sandiğında bir fiil 18 yıl çaliştığımdan dolayı dava açmam gerekiyormuş.

        Anacak benim gibi olupta dava açan var mı bilmiyorum bildiklerim 25 yıli emekli sandığında bir fiil çalışanlarin hizmet birleßtirmesi yapsalar bile  dava açarak aldıkları.Ama benim gibi 25 yılı emekli sandiğında bir fiil 25 yıl çalışmayanlarin kazanilmış dava varmı bu güne kadar duymadım.
       Alamayanlardan bir kaç kişi AYM ye başvurdular o da sonuçlanmadı.
Bu emekli ikramiyesi davalarinda kişinin ağır cezadan ceza alması berat etmesi yada benim gibi hakkında hiç bir soruşturma veya davanın açılmamış olması etkiler mi?

Bu konuda  değişik huku sitelerinde dava dilekçe örnekler var ancak ıçeriklerinde 25 yıl bir fiil emekli sandığında çalişmayanlar , hizmet birleştirmek suretiyle emekli benim gibi olacaklar/ olanlar  için yardımcı olmak için dilekçe örneği gönderebilirseniz seviniriz.


Üye: Necmettin Derik
Yorum : #1

Emekli ikramiyesi için başvuru dilekçesi https://www.dilekceburada.com/emekli-ikramiyesi-odenmeyenler-icin-iptal-davasi


29 Mart 2021 Pazartesi 15:11
Cevapla