Tapu ve Kadastro Yanlış Kayıt Düzeltme Talebi

Tapu ve Kadastro Yanlış Kayıt Düzeltme Talebi

DİLEKÇE BURADA

 

(   )  KADASTRO MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

 

DOSYA NO             :…../……

BEYANDABULUNAN:…….-T.C………

ADRES                     :

KONU        :DAVAYA BEYANIM HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR       :

1-Yukarıda numarası belirtilen dosyaya beyanım hakkındadır. Huzurdaki dava Kadastro tespitine itiraz davasıdır.

2-Dava …………….. ili ………………… İlçesi …………….. köyünde kain ……………m2 lik tarla vasfındaki ……. ada …………… nolu parsel taşınmazdır.

3-Yaklaşık 1 yıl önce kadastro tarafından yapılan ölçümde …………. ili …………….. İlçesi Kışlak köyünde kain ………………m2 lik tarla vasfındaki ………….. ada…………. nolu parsel ile benim şahsıma ait olan taşınmazla bitişik olup Kadastro tespitinde yapılan yanlışlık sebebi ile huzurdaki dava konusu taşınmaz benim adıma kaydolmuştur.

4-Ancak benim bu taşınmaz ile uzaktan yakından bir ilgim bulunmamaktadır. Dolayısı ile kadastro tarafından yapılan yanlış tespitin iptalini talep eder davaya beyanımı bildiri iş bu dilekçem ile tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM    :Yukarıdaki ifademde arz ve izah ettiğim nedenlerle dava konusu taşınmaz ile uzaktan yakından ilgim ve alakam yoktur. Benim adıma kadastro tespiti esnasından yanlışlıkla kaydedilmesi sebebine davaya beyanımı bildirir iş bu dilekçem ile gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim……../……./…….


TALEPTE BULUNAN............


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi