Kira Bedeli Tespiti, Ev Kirasının Arttırılması

Kira Bedeli Tespiti, Ev Kirasının Arttırılması

DİLEKÇE BURADA

  

…..NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE

                                                        .............

 

DAVACI   :

DAVALI   :

KONU       : Kira bedelinin tespiti talebinden ibarettir.

 

AÇIKLAMALAR

1-Davalı …./…./…… tarihli kira sözleşmesi gereği maliki bulunduğum taşınmazda aylık …………...-TL kira karşılığı oturmaktadır.

2-Davalının ödemekte bulunduğu kira bedeli emsallerinin çok altında olduğundan davalı kiracıya …../…../….. tarihli ihtarname ile kira bedelinin artırımı hakkındaki isteğimi bildirmiş olmama rağmen davalı buna yanaşmamıştır.

3-Aylık kira bedelinin toptan eşya ve geçim endeksleri ve ekonomik esaslar göz önünde tutularak  rayiç bedellere uygun bir oranda tespit edilebilmesi ve ……………..-TL’ye çıkarılmasını talep için Sayın Mahkemenize başvurma mecburiyetimiz doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER   : 6570 Sayılı kanun ve ilgili mevzuat

HUKUKİ DELİLLER   : Kira sözleşmesi, ihtarname, bilirkişi incelemesi ve duruşma sırasında sunulacak  sair yasal deliller  

SONUÇ VE İSTEM     : Yukarıda arz ettiğim  nedenlerden dolayı yargılama yapılarak kiralananın aylık kira bedelinin …………..-TL. Olarak tespitine, işbu kira bedelinin …../…./…… tarihinde başlayan kira döneminden itibaren geçerli sayılmasına, yargılama giderlerinin davalı üzerinde bırakılmasına  karar verilmesini saygılarımla arz ederim. …../…./…..

 

                              Davacı…..


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi


Etiketler:
ev işyeri kira arsa alacak