Kiracının Evi Boşaltması Hakkında Dilekçe

Kiracının Evi Boşaltması Hakkında Dilekçe

DİLEKÇE BURADA

 

(      )    SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                                          ……………….

 

DAVACI               : ………….. TC NO. ………

ADRES                 :

DAVALI               : 

DAVA KONUSU :KİRA BEDELLERİNİN ÖDENMEMESİ NEDENİ İLE TAHLİYE TALEBİ 

 

AÇIKLAMALAR: 

Ben davacı olarak davalı olduğum şahıs …./…../…. tarihinde davalı şahısa taşınmazı kiraya verdim. Şahıs eve taşındığından bu yana düzensiz kiralar ödemekte ve beni mağdur etmektedir.

Şâhısa ne kadar ikazda bulunduysam da şahıs bu durumu düzeltmemiş ve yinede kira ödemesi yapmamaktadır. Ayrıca bu ay dahil olmak sureti ile kira ödememiş ve ben buna mukabil davalıya ait kira senetlerini bankaya verdim. Ve şahıs……..aylık kirayı ödemiş fakat yine kiraları aksatmaya başlamıştır.

Şahısın bu durumu sürekli olarak kiraları aksatması ve aşırı sorumsuz olması nedeni ile mağdur edilmişimdir. Ben emekli ve bu evin kirası ile geçinen bir insanım. Şahısın kiralarını aksatarak ve ikaz ve uyarılara rağmen ödemeyerek mağdur olmuşumdur.

Bütün bu sebeplerden dolayı şahısın şahsıma ait taşınmazdan tahliye edilmesi için iş bu davanın açılması zorunlu olmuştur.

DELİLLERİM :NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ,  KİRA KONTARATI V.S. DELİLLER

SONUÇ VE İSTEM:Yukarıdaki ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı davalı şahıs kira bedelini ödememekte ve uzlaşma sağlanamamaktadır bu nedenle ödenmeyen kira bedellerinin göz önünde bulundurularak şahısın taşınmazımdan tahliyesini talep etmekteyim.Ayrıca ;ödenmeyen kira bedellerini toplam …….-TL- ve fazlaya ilişkin haklarım saklı kalmak kaydı ile tahsilini talep etmekteyim. bu sebeplerden dolayı davalı tarafın taşınmazdan tahliye edilmesini ve yargılama giderlerinin de karşı tarafa yükletilmesi için gerekli işlemlerin bu dilekçem ile yapılmasını arz ev talep ederim. …/…./…….

 

DAVACI……………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi