Palermo'da SeaCily için Bisiklete binme
  • Palermo'da SeaCily için Bisiklete binme

Palermo'da SeaCily için Bisiklete binme

2 Temmuz 2019 Salı 23:20:32

Palermo'da SeaCily için Bisiklete binme

SeaCily için Bisiklete binme olarak adlandırılan, Sara Sciacca'nın Palermo'da da duracak olan eko-sürdürülebilir yolculuğu. Amaç? İnsanların kısa ve uzun yolculuklar için pedal kullanımının farkında olma ve kıyıları temizleme“

Kelimelerle ilgili bir oyun, bisiklete yapılan bir gezi ve çevre koruma konusundaki farkındalığı arttırmak için başka bir fırsat. Buna Sicilya'nın çöp kumsallarını temizlemek ve kısa ve uzun yolculuklar için bisiklet sürmenin farkında olmalarını sağlamak için bisikletle yapılan 15 günlük bir yolculuk olan SeaCily Bisiklete binme denir.

 

Bu eko-sportif girişimi gerçekleştirmek için Sicilyalı genç bir kız çocuğu: Sara Sciacca, yirmi altı yaşında ve değişim gereksinimlerine giderek daha duyarsız gibi görünen ,dünyadaki şeyleri değiştirmeye çalışmak için gereken duyarlılık göstergesi. Zamanımızın birçok sorunu ilk aktörleri olduğu kanıtlanan eski stillere ve yaşam biçimlerine dayanan bir dünya: çevre ve deniz kirliliği için dikkat çekmek.

Genç kadın, Sicilya'daki Messina'dan başlayarak çeşitli plajlara değinecek ve 134 kilometre seyahat ettikten sonra 10 Temmuz'da Palermo'da duracak. Yolculuk Messina, Catania, Avola, Marina di Ragusa, Licata, Heraclea Minoa, Mazara del Vallo, Marsala, Favignana, Palermo, Sant'Agata di Militello, Milazzo ve Messina'da duracak.

Madrid Üniversitesi Siyaset Bilimi öğrencisi Sara Sciacca'nınki aslında bir geri dönüş. Bisiklet kullanımının kendisinin anlattığı gibi, bu üç yıl öncesine kadar tüm bunlar hoş bir zevk ve vatandaş ya da okul gezileri için bir fırsat oldu: “Ben her zaman bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullandım ve sadece 2016'da karar verdim ilk "büyük" yolculuğumu bisikletle tek başıma üstleneceğim. "

Bir ayda 3300 km, tek başına, yiyeceklerimiz için kullandığımız ürünlerin temaları, kentte yaşadığımız yaşam ritimleri hakkında farkındalık yaratmak amacıyla (yemek yemeye vaktimizin olmadığı) karar vermiştim. ve böylece hızlı ve kötü bir şekilde yemek yiyoruz, ancak sosyal ağlarda harcayacağımız saatler var) ve yediğimiz yiyeceklerin kökenini bilmenin önemi üzerine - organik ürünleri tercih ediyoruz - devam ediyor - - seyahat süresi boyunca 7 organik çiftlikte durdum.

Bu yolculukta durduran ilginç bir proje: organizasyon eksikliğinden veya zamanlama ve yaşamın getirdiği çeşitlilikten dolayı. Bununla birlikte, Sara Sciacca durmadı ve bu molalarda yeni bir proje hazırladı: "Bisiklete binmek ...". Bu yıl seçilen yer, anavatanı Sicilya, ama çok geçmeden Sara, projeyi tüm İtalyan kıyılarına genişletme konusunda kararlı. 30 Haziran’da Messina’dan başlayacak olan, tam olarak “SEAcily için Bisiklete binme” nin ilk aşaması olacak: her durakta Legambiente, WWF, Fiab, Marevivo ve diğer gerçeklerin işbirliğiyle plajları ve yolları temizleme şansı yerel. Sahilde, çadırlarda ve Fiab tesislerinde çadırlarda gece geçirmek için idealdir.