Roma çöp ve atıklara boğuluyor
  • Roma çöp ve atıklara boğuluyor

Roma çöp ve atıklara boğuluyor

2 Temmuz 2019 Salı 23:30:05

Roma çöpte boğuluyor: "Acil durum Yeni Yıl'da bitecek"

Roma arasındaki atıklar, kirli kutular ve güneşte çürümeye terk edilmiş birsürü atık, büyük bir kiriz. Bu durum daha da kötüye gidebilir. Roma’daki doktorlar ciddi sağlık problemleri konusunda uyardı. Başkan Antonio Magi, belediye başkanı Virginia Raggi'ye, Lazio Bölgesi Başkanı Nicola Zingaretti'ye bir mektup yazmaya karar verdi. , Sağlık Bakanı Giulia Grillo ve Çevre Bakanı Sergio Costa'ya, onları "durum daha da bozulmadan önce sinerjik olarak" müdahale etmeye davet etti.

 

Roma'da atık krizi: sokakta neden bu kadar çok çöp var?

Sorun, araç ve personel eksikliğine ek olarak, temel olarak tesislerin eksikliği ile de ilgilidir. Ama - Roma'daki belediye atık imha şirketi - her gün sokakta kalan 300 ton atığın bertaraf edilmesi için bitki avı yapıyor . Özünde, RomaToday'ın yazdığı gibi , Roma farklılaşmayı nereye getireceğini bilmiyor. Farklılaşmadan haftada 18.200 ton üretiyor ve Rocca Cencia ve Ostia'nın parçalayıcısına ek olarak mevcut sözleşmelerin 19.168 tonluk garanti kapsamına girmesi gerekiyor, ancak fiili harcama haftada 15.590 tona denk geliyor. Günde üç yüz ton çöp sokakta çürümeye devam ediyor.

“Bunun nedeni, Sermayenin meydana getirdiği atıklar ile ilgilenen özel tesislerin, CDR çıkışları ve Lazio (Acea )'daki San Vittore atık tesislerinde ve Colleferro depolama sahasında atılması gereken atıkların yeterli olamaması bu nedenle birikme meydana gelmektedir.