Sahte Pasaport Düzenleme şikayet dilekçesi

Sahte Pasaport Düzenleme

www.dilekceburada.com

…….. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

                                 SAYIN MAKAMINA

 

ŞİKAYETTE BULUNAN       : ………. – T.C.NO: ………

ADRES :

ŞÜPHELİ                   : MEÇHUL

SUÇ                        : SAHTE BİLGİ VE BELGELERLE ADIMA PASAPORT ÇIKARTMAK

 

AÇIKLAMALAR      :

*       Yukarıda bildirdiğim adresimde oturmaktayım. Yurt Dışına çıkma düşüncesi ile Pasaport çıkartmak üzere  ……………………… EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ pasaport birimine başvuruda bulundum.

 

* söylenmekle birlikte, tarafımdan bu güne kadar hiçbir şekilde pasaport alınmadığını ve müracaatı yönünde de her hangi bir başvurumun olmadığını söylemem üzerine, ilgili birim tarafından ………………………………….. EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PASAPORT birimine sevkim yapılmıştır.

 

*         Vatan caddesinde yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde öncesinden adıma düzenlenen pasaportun iptali yapılarak adıma yeni pasaport düzenlenip verilmiştir. Ancak bu işlemi yapan kişi veya kişilerin elinde bulundurduğu  bilgilerle bir başka kanunsuz işleri yapması ihtimali yüksek olduğundan işbu şikayet dilekçesinin verilmesi zorunlu olmuştur.

 

NETİCE VE TALEP   : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle kovuşturma başlatılarak, adıma pasaport düzenleyen kişi veya kişilerin tespiti ile eylemlerinden dolayı haklarında kamu davası açılması suretiyle cezalandırılmasına,

               Kimlik bilgilerimi elinde bulunduran kişi veya kişilerin sahte bilgi ve belgelerle adıma yapılması muhtemel  yasal olmayan işlemlerden dolayı sorumlu tutulmamama karar verilmesini arz ve talep ederim. …./……/…..

Saygılarımla,

ŞİKAYETTE BULUNAN

…………………………..

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi