Sahte Plakalı Araç Davası Temyizi için dilekçe örneği

Sahte Plakalı Araç Davası Temyizi

YARGITAY (      ) CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA SUNULMAK ÜZERE

.......... ASLİYE  CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE

BAKIRKÖY NÖBETÇİ ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE

 

DOSYA NO                       :....../……. E.

KARAR NO                      :...../……..K.

TEMYİZ TALEBİNDE

BULUNAN  SANIK        : ……..TC NO. ……

DAVACI                            : K.H.

KARAR TARİHİ            :

TALEP  KONUSU           : Yerel mahkemece verilen kararın temyizi talebimdir

 

TEMYİZ NEDENLERİ   :

1- Ben yukarıda dosya numarası bulunan davada davalı olarak bulunmuş ve verilmiş olan gerekçeli karara süresi içerisinde itirazlarımı sunmaktayım.

2- Davaya konu sahte plakayla ilgili olarak: ben suça konu aracı 2005 yılında ……………………. adlı şahıstan ..................TL ye satın aldım. Aracın plakası 34 ………….. dir.

3- Ben aracı satın aldığımda bu plaka takılıydı. Ben bu aracı yaklaşık 6 ay kadar kullandım. Fakat araç ile ...............’A gittim burada aracım sahte plakalı diyerek bağlandı ve hakkımda nezdiniz de görülen mahkeme açıldı.

4- Ben gerek görülen duruşmalarda gerekse savunmalarımda suçsuz olduğumu ve aracı aldığımda plakanın takılı olduğunu ve benim aracın plakasının sahte olduğundan kesinlikle haberdar olmadığımı defalarca beyan ettim. Fakat sayın mahkemeniz bu savunmalarımı göz önüne almamış ve hakkımda mahkumiyet kararı verilmiştir.

5.- Oysaki davaya konu sahte plaka olayında suçsuz olduğumu defalarca beyan etmem ve bununla ilgili aracı almış olduğum ve İSTANBUL ……………….. bulunan mağazamın yakınlarında bununla ilgili soruşturma yapılmış ve şahitler dinlenmiştir. Hatta aracın plakasına kesilen kırmızı ışık ihlali yapıldığı gerekçesi ile kesilen trafik cezasını dahi ödemiş fakat orada bile bu plakanın sahte olduğu bilgisi verilmemiştir.

6.- Yapılan yargılama sonrası benim sunduğum deliller ve şahitlerim göz önüne alınmamış ve hakkımda sabıkalarıma dayalı olarak karar alınmıştır. Alınan bu karar yanlı ve hukuka aykırı usulsüz alındığından sayın mahkemenizin vermiş olduğu kararın BOZULMASI yönünde karar verilmesini talep etmekteyim.

 

SONUÇ VE İSTEM                   : Dilekçemizde arz ettiğimiz nedenlerle ve sayın başkanlığınızca resen yapılacak inceleme esnasında elde edilecek durumlar nedeni ile  yerel mahkemece verilen hükmün lehimizde BOZULMASINA karar verilmesini talep etmekteyim.

           Talebim doğrultusunda gereken işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim....../......./......

 

 

TEMYİZ TALEBİNDE BULUNAN SANIK

…………………….


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi