Sosyal Güvenlik Kurumu Borca İtiraz

Borca itiraz Yürütmenin Durdurulması Talebi

DİLEKÇE BURADA

 

Yürütmenin Durdurulması İstemlidir.

İDARE MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

 

YÜRÜTMENİN DURDURULMASINI

TALE EDEN DAVACI :………..-T.C……

DAVALI                           : SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

KONU                               :YÜRÜTMENİN DURUDURULMASI TALEBİM HK.

 

AÇIKLAMALAR        :  ......................... ES-SSK-Bağ-Kur Numarası ile kayıtlı bulunduğum davalı kurum tarafından şahsıma ekte tarafınıza sunduğum BORÇ BİLDİRİM BELGESİ gönderilmiştir.

………… yılında vefat eden babam ………………….’nın  maaşını her ay dul olduğum için maaşın 4/1 ‘ni almaktaydım.

Ancak davalı kurum tarafından ‘’BOŞANDIĞI EŞİ İLE FİİLEN BİRLİKTE YAŞADIĞI HALDE YERSİZ ÇEKİLEN AYLIKLAR’’ IN geri ödenmesi istenmiştir. Gönderilmiş olan borca itiraz etmekteyim.

Fakat bu durum kesinlikle doğru değildir. Boşanmış olduğum eşim ile fiilen birlikte yaşadığım beyanı asılsızdır, gerçek dışıdır.

Ekte tarafınıza sunduğum belgede de görüleceği üzere Birecik Asliye Hukuk Mahkemesinin ......../…….. E. ......../……… K. Sayılı dosyasına istinaden ...../......./..... tarihinde eşim ile resmen boşanmış bulunmaktayım.

Boşanma tarihinden itibaren de eşim ile ayrı ayrı illerde yaşamaktayız.  Ki ; boşanma davamız ......./....../..........tarihinde gerçekleşmiş babamın vefatı ise ........ yılında vefat etmiştir.Kesinlikle maaş almak için bir art niyet yoktur.Tüm asılsız nedenler ile haksız başlatılmış olan yürütmenin durdurulmasını ve itirazımın  kabulünü talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM    : Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle yürütmenin durdurulmasını tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim..../...../....

 DAVACI:…………


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi