Silah Taşıma Suçuna İtiraz Konulu Temyiz Dilekçesi

Silah Taşıma Suçuna İtiraz

DİLEKÇE BURADA

 

YARGITAY CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

SUNULMAK ÜZERE

............ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

TEMYİZ TALEBİNDE

BULUNAN SANIKLAR :

1- ……….-T.C………. (Adres :)

2- ……….-T.C………. (Adres :)

TALEP KONUSU           :TEMYİZ

ESAS NO:............./…….. E. :............/……K.

 

TEMYİZ NEDENLERİ          :

1-     Yukarıda numarasını belirttiğim dosyanın Yüce Mahkemenizde görülmekte olan davasında sanık olarak yargılanmış bulunmaktayız.

 

2-     Huzurdaki dava RUHSATSIZ ATEŞLİ SİLAHLARLA MERMİLERİ SATIN ALMA VEYA TAŞIMA VEYA BULUNDURMA suçundan açılmıştır.Ancak bu suç mesnetsizdir.Çünkü silah ruhsatlıdır.

 

3-      Huzurdaki davada ilk celse yani ..../......./........tarihinde karar alınmıştır. Ancak alınmış olan karar usul ve yasaya aykırıdır.

 

4-     Usul ve yasaya aykırı karara süresi içerisinde itiraz etmekteyiz.Yerel mahkeme yargılamayı yeri kadar detaylı yapmamış bizim kendimizi savunmamıza fırsat vermemiştir. Yerel mahkeme yargılama esnasında savunmamızı görmezden gelmiştir. CUMK tarafından avukat atanmadığından savunmamızı yeteri kadar yapamamış bulunmaktayız. Kendimizi yeterli ifade edemediğimiz için yerel mahkeme bu usul ve yasaya aykırı kararı vermiştir.

 

5-     Ayrıca kurulmuş olan hüküm yerine geçmişe ait sicil kaydımızın ve işlediğimiz herhangi bir suçun olmayışı sabıkamızın bulunmaması göz önünde bulundurularak  mahkemece suç oluşturacak kanaat oluşmaması  nedeni ile  HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI’NA karar verilmesi gerekmektedir.

 

6-     Dolayısı ile usul ve yasaya aykırı kararın bozulmasını talep eder tarafınıza başvurmam hususu doğmuştur.

 

SONUÇ VE İSTEM    : Yukarıdaki ifademiz de izah etmiş olduğum nedenlerden ötürü  verilmiş olan kararın bozulmasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesini arz ve talep ederiz.

                       

 SANIKLAR:(Adsoyad imza)

 

 

 


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi