Uygunsuz İşyeri Açma Ve Rahatsızlık Verme

Uygunsuz İşyeri Açma Ve Rahatsızlık Verme

DİLEKÇE BURADA

 

(  ) SULH HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

TESPİT İSTEYEN

DAVACILAR              :    ……………-T.C NO:…………

ADRES                        :

DAVALI                     :

KONU                         :TESPİT TALEBİMİZ HAKKINDADIR.

 

AÇIKLAMALAR

1-Davalı şahıs yukarıda belirttiğimiz adreste bizim ile bitişik olan binada oturmaktadır. Bu şahıs hem kendisinin oturduğu binanın hem de bizim binamızın altında ………………………adı altında işletme açmıştır.

 

2-Şahsın açmış olduğu işletmede sürekli olarak süt kaynatılıp yoğurt vs. yapılmaktadır. Ancak hiçbir engeli gözükmeyen işletmeden dolayı tüm bina sakinleri olarak rahatsız olmaktayız.

 

3-Çünkü süt kokusu ve makinelerin sesleri nedeni ile rahatsızlık duymaktayız. Ayrıca doğalgaz ile çalışan makinenin de patlaması an meselesidir. Bu durumdan da endişelenmekteyiz.

 

4-Makinelerin gece çalışması aşrı sesin çıkması nedeni ile çocuklarımız uyku uyuyamaz hale gelmiş bu durumda derslerinde başarısızlığa yol açmıştır.

 

5-Şahıs tüm uyarılarımıza rağmen bu durumu görmezden gelerek çözüm üretmemektedir. Kaç gecelerce saat …………. civarında evine gidip makineleri kapatmasını bile söylediğimiz zamanlar mevcuttur.

 

6-Bize olumlu yaklaşmayan şahıs nedeni ile ilgili makamlara başvuruda bulunmuş ancak hiçbir sonuç elde edememiş bulunmaktayız.

 

7- Dolayısı ile gerekli tespitin yapılarak halklığımızın kanıtlanmasını ve bu tespite dayanarak şahsın işletmeyi tahliyesini talep eder tarafınıza başvurmamamız hususu doğmuştur.

NETİCE VE TALEP  :

Yukarıda anlattığımız gerekçelerle,  gerekli tespit yapılmasını tarafınızdan arz ve talep ederiz.   …/……/…….. Saygılarımızla      

 

DAVACILAR : ………   


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi