Windows 10 aniden başlayan güncellemeye çözüm
  • Windows 10 aniden başlayan güncellemeye çözüm

Windows 10 aniden başlayan güncellemeye çözüm

9 Haziran 2019 Pazar 23:51:51

Birden, başlayan güncellemeyi durdurabilir misiniz?

En iyi yolu çok küçük değişiklikler ile, çok kullanışlı bir özelliktir. Tabii ki, güncelleme programının beklenmedik bir zamanda yinede çalışmaya başladığını görürsünüz.

İş, oyunlar, önemli sunumlar vb. Gibi çok iyi olmayan, ancak 10 dakika boyunca kesilebilen, kesintiye uğramayacak durumlarla başlayan güncelleme gibi bir şey yoktur.

Böyle bir durumu önlemek için, "Ayarlar" uygulamasında "Güncelleme ve Güvenlik" kısmından ayarlama yapabilirsiniz.

Windows Update altında Aktif Zamanı Değiştir'i tıklayın. Böylece çalışma saatlerinizi ayarlayabilirsiniz. Bu süre zarfında, sistem bilgisayarınızı otomatik olarak yeniden başlatmaz.

Bu şimdiye kadar, mevcut bir özellikti. Şimdi ise, Mayıs ayındaki Windows 10 güncellemesinin harika olduğu görülüyor. En son güncellemeyle, Windows bilgisayarınızı ne zaman kullanmanız gerektiğini otomatik olarak tahmin eder.

Başka bir deyişle, kullanacağınız zamanı tahmin eder ve bu süre zarfında sisteminizi yeniden başlatmayı önler.

Şu anda, Microsoft "bu cihazı kullanma süresi" ne dahil olduğunu ayrıntılı olarak açıklamadı, ancak sistemi ne kadar çok kullanırsanız programınızı o kadar çok anlayacaksınız.

Başka bir deyişle, bu fonksiyonun birçok düzensiz programa sahip  olan ve çalışma saatlerini belli olmayan insanlar için en iyi bir çözüm olduğunuzu düşünüyoruz.