Çim Bakımı Nasıl Olmalıdır
  • Çim Bakımı Nasıl Olmalıdır

Çim Bakımı Nasıl Olmalıdır

8 Mayıs 2020 Cuma 04:43:59

İlkbahar aylarında bahçeniz boş zamanınızı geçirmeniz için ideal bir yer halini alır.Bu yeşil köşenizin keyfini tam olarak çıkarabilmeniz için, çimlerinizin bakımının iyi yapılması gerekir. İşte bazı ipuçları

 

İlkbaharda yeşil çim olması için ipuçları

Orta ve güneşli günlerde, Coronavirus acil durumu sebibiyle evde kalmak zorunda olanlar için, bir bahçeye sahip olmak büyük bir avantaj.Bu sizin vaktinizi geçirmeniz için güzel bir ortam.

İlkbaharın gelmesi ile çoğu sandalyeler, masalar veya sallanan sandalyeler gibi mobilyalara odaklanırken, diğerleri bunun yerine orkide ve açelya gibi en sevdikleri bitkilere dikkat ederek bahçeciliğe kendilerini adamışlardır. Vazgeçilmez ve renkli bir bahçeye sahip olmasına rağmen, gözden kaçırılmaması gereken bir şey çimdir. Çok uzun veya sararmış olan çim , dışarıya ihmal edilmiş bir görünüm verebilir.

Çim bakımı zorlu değildir, sadece kararlı olun, birkaç ipucunu takip edin ve kısa sürede yeşil ve yemyeşil bir bahçeye sahip olacaksınız.

 

Çim nasıl kesilir

Biçme aşaması Mart ayında başlar. Nisan Mayıs aylarında ve daha sonra yaz aylarında çimlerin sürekli bakımı gerekli olacaktır. Kesimin yaklaşık 4 cm yüksekliğinde olması gerekir. Daha sıcak ayların gelişiyle, çim biçme daha yoğunlaşmalıdır, çünkü çim daha hızlı büyür, zaman aralığı 6-7 gün civarındadır ve kesim 3.5 cm'ye kadar indirilebilir.

Tavsiye biçme makinesini en sıcak saatlerde ve özellikle halı tamamen kuruduğunda kullanmaktır. Islak veya yakın zamanda sulanan topraklar daldırmaya maruz kalabilir.

 

Çim gübrelemesi

Döllenme, çimlerin büyümesine ve karakteristik parlak renge sahip olmasına yardımcı olmak için kullanılır. İki haftada bir yapılacak ve çimleri kestikten sonra, yosun oluşumunu önlemek için mükemmel yavaş salınımı kullanmak daha iyidir.

 

Sulama

En yüksek sıcaklıklara sahip bahar aylarında, çimin kuruma ve sararma riski yüksektir, bu nedenle haftada bir kez sulamak önemlidir. Suyun yoğunluğu yağışa ve döneme göre belirlenmelidir, ısının suyu buharlaştırmasını ve sulama işlemini boş yere yapmasını önlemek için sabahın erken saatlerinde veya akşamları ıslatmayı unutmamak önemlidir.

 

Çim toplama

Çimleri her kesişinizde, yüzeyde daima kalıntılar kalır. Onları kolayca yok etmenizi sağlayan araç tırmıktır. Uyumu sayesinde sadece çimi temiz tutmakla kalmaz aynı zamanda biriken tüm kalıntıları da ortadan kaldırır.

Fazla boş vaktiniz varsa ancak çimleri gözden kaçırmak istemiyorsanız, golf sahalarında kullanılan malçlama tekniğini deneyebilirsiniz. En yüksek sıcaklıklarda, Mayıs ayına özgü, atmosferik koşullar, alt tabakanın çimin çimini zarar görmeden emmesine izin verir. Önemli olan, sapın yüksekliğinin% 30'unu geçmemesi, biçicinin sıkça kullanılması ve artıkların hızla kuruması için çim kuruduğunda yapılmalıdır.