Adli Dilekçeler Hakkında Bilgi

Dilekçeler Hakkında

Dilekçeler Hakkında

Bu sitede yer alan dilekçeler. Benzeri Olaylardan Yola çıkılarak hazırlanmıştır. Kullanıcıların kendilerini ilgilendiren;   davalı, davacı, Açıklama Kısmı, Suç Konusu , Şikayet Konusu, T.C Kimlik numarası gibi alanları kendilerine göre doldurup, ilgili kuruma başvuruda bulunacaktır.

Örneğin Savcılığa şikayette bulunulacaksa, yukarıdaki menüde adliye altında cumhuriyet başsavcılığı kategorisinde yer alan dilekçelerden konunuzla alakalı olan dilekçeyi indirip bir program aracılığı ile (Microsoft Word gibi) ilgili yerleri kendinize uygun şekilde çevirip kuruma sunun. Başka bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Örnek:

Davacı kısmına (Kendi adınızı soyadınızı  ve tc kimlik numaranızı)  Adres kısmına açık adresinizi,Davalı yada şüpheli karşısına kimden şikayetçi iseniz onun ismini, eğer kişi yok ise meçhul yada bilinmiyor yazın. Suç yada Suç konusu kısmına  şikayetinizin konusunu yazınız örneğin , kredi kartı dolandırıcılığı gibi. Açıklama kısmındaki alana da şikayetçi olduğunuz durumları yazdıktan sonra alt kısma tarih ,ad soyad ve imzanızı atıp kuruma sunun.

Dilekçelerdeki içerikleri kendi sorununuzu dile getirecek şekilde düzeltip başvurunuzu yapabilirsiniz. Taslak şeklinde, hemen hemen her konuda dilekçeye ait bir örnek sitemizde mevcuttur.

Dilekçelerin Davaya konu olan açıklama kısımlarını ve kişisel bilgilerin yer aldığı bölümleri uygun şekilde doldurarak ilgili mahkemeye başvurabilirsiniz.

Sitenin Üst Kısmındaki Arama Bölümüne Konu ile ilgili kelimeyi yazarsanız, Dilekçenin başlığını veya etiketini de göz önünde bulundurarak, ilgili dilekçeler anlık listelenecektir.

Aramalarda kısa cümleler kullanmanız daha doğru sonuçlar verecektir. Örnek : (boşanma,anlaşmalı boşanma,çek sahteciliği,senet,internet dolandırıcılığı v.s.

Sitenin alt kısmında yer alan konularına göre dilekçeler bölümünde ise dilekçeler, içerdiği konuları bakımından başlıklar halinde sunulmuştur. Örn (Boşanma,Hırsızlık, Gasp, Çek & Senet & Bono, Kayıp Eş & Çocuk gibi)