adliye dilekçeleri hakkında bilgi

Dilekçeler Hakkında

Adliye Dilekçeleri Hakkında


Bu sitede yer alan tüm adliye dilekçeleri benzeri Olaylardan Yola çıkılarak hazırlanmıştır. Kullanıcıların bu dava dilekçelerindeki kendilerini ilgilendiren;   davalı, davacı, Açıklama Kısmı, Suç Konusu , Şikayet Konusu, T.C Kimlik numarası gibi alanları kendilerine göre doldurup ilgili mahkeme veya savcılığa verebilirler.

adliye dilekçelerii kişilerin karşılaştığı sorunlar ve şikayetleri faiş fiyatlar ödemek zorunda kalmadan mahkemelere veya savcılıklara şikayet başvurusunda bulunabilmeleri için hazırlanmıştır. Çok basit bir yöntemle; yani  bu dava dilekçelerini kendinize uygun hale getirip mahkemeye veya savcılığa başvuru yapıp yüksek ücretler ödemek zorunda kalmayacaksınız..

Örneğin Savcılığa şikayette bulunulacaksa, cumhuriyet başsavcılığı kategorisinde yer alan dilekçelerden konunuzla alakalı olan dilekçeyi indirip bir program aracılığı ile (Microsoft Word gibi) ilgili yerleri kendinize uygun şekilde çevirip kuruma sunun. Başka bir şey yapmanıza gerek yoktur.


Örnek:

Davacı kısmına (Kendi adınızı soyadınızı  ve tc kimlik numaranızı)  Adres kısmına açık adresinizi,Davalı yada şüpheli karşısına kimden şikayetçi iseniz onun ismini, eğer kişi yok ise meçhul yada bilinmiyor yazın. Suç yada Suç konusu kısmına  şikayetinizin konusunu yazınız örneğin , kredi kartı dolandırıcılığı gibi. Açıklama kısmındaki alana da şikayetçi olduğunuz durumları yazdıktan sonra alt kısma tarih ,ad soyad ve imzanızı atıp kuruma sunun.

Dilekçelerdeki içerikleri kendi sorununuzu dile getirecek şekilde düzeltip başvurunuzu yapabilirsiniz. Taslak şeklinde, hemen hemen her konuda dilekçeye ait bir örnek sitemizde mevcuttur.

Dilekçelerin Davaya konu olan açıklama kısımlarını ve kişisel bilgilerin yer aldığı bölümleri uygun şekilde doldurarak ilgili mahkemeye başvurabilirsiniz.

Sitenin Üst Kısmındaki Arama Bölümüne Konu ile ilgili kelimeyi yazarsanız, Dilekçenin başlığını veya etiketini de göz önünde bulundurarak, ilgili dilekçeler anlık listelenecektir.

Aramalarda kısa cümleler kullanmanız daha doğru sonuçlar verecektir.


Örnek Adliye Dilekçeleri : (boşanma dilekçeleri, Çocuğun velayeti, nafaka konulu dilekçeler, dolandırıcılık şikayetleri, adliye dilekçeleri, dava dilekçeleri, Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, Alacak ve Borç Şikayetleri , ihtarname örnekleri , yardım talebi dilekçeleri , Çek senet bono şikayet dilekçeleri, Tazminat konulu dilekçeler, Temyiz konulu dilekçeler, Tahliye talebi dilekçeleri, Saldırı Tehdit Yaralama Şikayetleri, Nüfus konulu dilekçeler, Miras veraset dilekçeleri, Muvafakatname Örnekleri, Memuriyet konulu dilekçeler, Maddi manevi zarar dilekçeleri, Kayıp eş çocuk akraba dilekçeleri, İsim soyisim düzeltme dilekçeleri, Hırsızlık Şikayet Dilekçeleri, Haciz icra konulu dilekçeler, Tüketici şikayet dilekçeleri


Eğer aramalarda sorununuzla ilgili adliye dilekçesi örneği yer almıyorsa; arama kısmında uzun cümle veya hatalı bir kelime yazmış olabilirsiniz. Bu nedenle Tüm Adliye Dilekçeleri kısmından tek tek bakabilir. Veya AdliyeDilekçesi Örnekleri kısmında, konularına göre alfabetik sıralamadan bakabilirsiniz.

 

https://www.dilekceburada.com