Çocuk İçin Muvafakatname

Serkan TAŞAR 357 7 ay önce

Çocuk İçin Muvafakatname

Velayeti annede veya babada olan bir çocuğu yurtdışına çıkartmak


Çocuk, annesi ve babası dışında bir kimseyle yurtdışına çıkacaksa anne ve babası tarafından imzalanmış, noter onaylı muvafakatname gerekir. 

Aynı şekilde, ebeveynlerinden biri ile yurtdışına çıkacağı durumda da diğer ebeveyn tarafından imzalanmış, noter onaylı muvafakatname gerekir. 

Şayet ebeveynler ayrı ya da boşanmış ve çocuğu yurtdışına götürecek ebeveyn diğer ebeveyne hiçbir şekilde ulaşamıyor ya da muvafakat alamıyor ise, mahkemeden izin alınabileceği gibi boşanan ebeveynler arasında çocukla ilgili anlaşma protokolü varsa, diğer ebeveynin muvafakati olmadan çocuğun velayetine sahip ebeveyn ile 28 gün süreyle yurtdışına çıkabilir.

Üye: Fatih
Yorum : #1

SABİHA GÖKÇEN PASAPORT BİRİMİNİ ARADIM SORDUM. ŞENER BEYİN DEDİĞİNİ DEDİ POLİS. PASAPORTLA YURTDIŞINA ÇIKIŞTA İSTENMİYOR MUVAFFAKATNAME BİRİ VARSA ANNE BABADAN.


7 ay önce
Üye: Şener
Yorum : #2

Yurt dışına çıkışta KKTC, Ukrayna, Gürcistan gibi nüfus cuzdanı ile çıkılan ülkeler için sadece bu ülkelere çıkışta istenmektedir. Çocuk,anne -cocuk,baba çıkışlarında muafakatname istenmemektedir. İnsanları yanlış bilgilendiriyorlar. Tur şirketleri de yanlış bilgilendirmektedir.


7 ay önce
Cevapla