Roma bütün yıl boyunca alkole Sınırlama
  • Roma bütün yıl boyunca alkole Sınırlama

Roma bütün yıl boyunca alkole Sınırlama

7 Haziran 2019 Cuma 23:23:10

Aciliyet, koşullu ihtiyaçlar ve kronik acil durumlar tarafından dikte edilen başka bir düzen yoktur. Roma, yeni şehir polisi yönetmeliğiyle güvenlik yönünden yeni bir düzenlemeye gidiyor. Son birkaç yıl içerisinde her zaman tartışmanın merkezinde bulunan düzenlemeler arasında, bu alkol karşıtı gruplar bir rol oynamıştır. Ancak şimdi, Capitol tarafından onaylanan yeni kurallarla bazı değişiklikler öngörülüyor.

Yıl boyunca belirli kurallar belirlenir. ve artık alkollü içeceklerin tüketimi, yönetimi, perakende ve paket servisi ile ilgili olan kısıtlamalar sadece yaz aylarında değildir. Bu nedenle, özellikle dış mekanda aşırı alkol tüketimine bağlı olumsuz davranışlardan dolayı kamu barışını korumayı ve bazı sınırlandırmalar amaçlayan kurallar Ayrıca 'alkollü turlar' olarak adlandırılan pub-taramaları’nında üzerinde duruluyor. Kurallar, sadece bira fabrikaları, birahaneler ve şarap barları tarafından alkol tüketimine yönelik rotaların organizasyonu ve sponsorluğu hakkında belirli bir yasaklama öngörmektedir.

Kanunla belediye başkanına verilen olasılığa halel getirmeksizin, özel yasaklar ve sınırlamalar koymak suretiyle, Tüzük, alkol tüketimi için aşağıdaki zamanları belirler: 

10 : 00-07 : 00 : alkollü içeceklerin ve alkollü içeceklerin perakende satış, alma, aynı zamanda otomatlar aracılığıyla ve yiyecek-içecek tedarik faaliyetlerinde satışı yasaktır; Kamuya açık caddelerde veya toplu taşıma araçlarına açık ve korunmasız yeşil alanlardaki cam kaplarda herhangi bir içeceğin kullanılması yasaktır;

11 : 00-07 : 00 : Herkese açık caddelerde veya toplu taşıma araçlarına açık ve kapalı alanlarda yeşil alanlarda, her türlü kabın içinde alkollü içki ve alkollü içecek tüketimi yasaktır;

2'den 7'ye kadar : Alkollü içkilerin ve alkollü içeceklerin verilmesi, aynı yönetime ve özel çevrelerde, hatta bu tür tesislere ait dış alanlarda bile yetkili olan herkes tarafından yasaktır.

Belirli olaylar ve yetkili şehir etkinlikleri vesilesiyle, kamu güvenliği otoritesiyle iletişime geçerek ve konuyla ilgili ulusal mevzuatın belirlediği sınırlara uygun olarak, alkollü içeceklerin satış ve yönetmenliklerde değişiklikler yapılabilir.

 

Kaynak : http://www.romatoday.it/politica/alcol-vietato-roma.html