Abonelik Sözleşmesi İptali

Abonelik Sözleşmesi İptali

Açıklama: 790,12 TL değere kadar olan tüketici şikayetleri için  ilçe hakem heyetlerine başvurmak mecburidir. Burada verilen kararlar mahkeme kararı niteliği taşımaktadır. İcra kabiliyeti vardır. Ancak 790,12 YTL üzeri için verilen kararların icra kabiliyeti olmayıp mahkemeler için kesin delil niteliği taşımaktadır.


DİLEKÇE BURADA

 

 

..........VALİLİĞİ /KAYMAKAMLIĞI

TÜKETİCİ SORUNLARI (İL/İLÇE) HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI’NA

 

 

ŞİKAYET EDEN        : Tüketicinin adı soyadı adresi

 

ŞİKAYET EDİLEN : Şikayet edilen kişi/ler yada kurum/ların adı soyadı,unvanı,adresi(sorumluluk açısından birden fazla olabilir.)

 

ŞİKAYET KONUSU : Abonelik sözleşmesinin süresinde sonlandırılmaması ve/veya talebim doğrultunda süresinde sözleşme feshedilmeyerek fazladan kesinti yapılması

 

 

AÇIKLAMALAR.../.../..... tarihinde .... firmasıyla süreli yayın konusunda sözleşme yaptık. Bir süre sonra bu süreli yayınları tek taraflı olarak son vermek istediğimi belirten yazılı bildirim sağlayıcı firmaya iadeli taahhütlü veya noter vasıtasıyla ulaştırdım. Ancak aradan geçen 7 günlük süre içerisinde abonelik sözleşmemi bitirmediler. Haksız yere kesinti yapıldı.(olay yaşadığınız hadiseler net, fazla ayrıntıdan uzak ama olayı tam olarak ifade etmelidir.)

 (1, 2, 3, şeklinde  Madde madde anlatmanızı öneririz.)

 

HUKUKİ SEBEPLER: Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Her türlü yasal mevzuat

 

HUKUKİ DELİLLER:  Fatura, Fiş, Firma ile yapılan yazışmalar ve diğer deliller (elinizde ne tür belgeler veya deliller varsa hepsini yazabilirsiniz, yaşadığınız hadiseler için varsa tanık da yazabilirsiniz)

 

NETİCE VE TALEP : Firma yetkililerinin abonelik sözleşmemi bitirip sözleşmemin iptalini saygılarımla arz ve talep ederim.    ..../..../.....(tarih)

 

 

 

Ad, Soyad, imza

 

 

Açıklama: 790,12 YTL değere kadar olan tüketici şikayetleri için  ilçe hakem heyetlerine başvurmak mecburidir. Burada verilen kararlar mahkeme kararı niteliği taşımaktadır. İcra kabiliyeti vardır. Ancak 790,12 YTL üzeri için verilen kararların icra kabiliyeti olmayıp mahkemeler için kesin delil niteliği taşımaktadır.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi